Jak to jest z kobiecą masturbacją?

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Jak to jest z kobiecą masturbacją?
Żaden facet nie kryje się z tym, że czasem sam się zaspokaja. Szczególnie w okresie kiedy jest singlem. Inaczej jest w przypadku kobiet. Zdecydowana mniejszość się do tego przyznaje, nie opowiada o tym. Cały temat jest owiany tajemnicą. Jak to właściwie z kobietami jest? Robią to czy nie? Dlaczego wstydzą się do tego przyznać?

Tak! Zdecydowanie kobiety robią to! Mało tego, bardzo to kochają! Masturbacja jest najprostszym sposobem, w jaki kobieta może poznać i podnieść swoją wrażliwość seksualną. Dojrzała płciowo dziewczyna musi odkrywać reakcje na poszczególne bodźce, aby nauczyć się osiągania orgazmu. Zdecydowana większość kobiet swoje pierwsze doznania seksualne zawdzięcza właśnie masturbacji.

Zakazany temat

Masturbacja, inaczej samogwałt przez niektóre środowiska społeczne jest tępiona i uważana za coś odrażającego, zakazanego, grzesznego. Rodzice młodych chłopców i dziewczynek również często unikają intymnych tematów, zwłaszcza dotyczących onanizowania się. Nastolatkowie dowiadują się o tym zazwyczaj przez grupę rówieśniczą, gazety czy przez inne media, jak internet, filmy. Tym bardziej dziewczynki wychowuje się na grzeczne i którym nie wolno na takie tematy rozmawiać, a co dopiero wcielać w życie jakiekolwiek informacje.

Zaszczepione w dzieciństwie poczucie winy, w dorosłym życiu może się objawiać tym, że kobiety wstydzą się o tym mówić, nawet w swoim „babskim” gronie. Trudno owe tabu przełamać, ale pewne jest to, że większość kobiet uprawia samogwałt, pomimo irracjonalnego poczucia winy.

To nic wstydliwego

Onanizowanie się mężczyzn uważane jest powszechnie za coś naturalnego, każdy to robi i każdy się może do tego przyznać. Szkoda, że kobiecą masturbację traktuje się jako coś bardzo wstydliwego, wręcz wynaturzonego. Facetom wypada się onanizować, a kobietom już nie. Trzeba to uświadomić, że dla większości kobiet, masturbowanie się jest trwałym elementem życia seksualnego. W końcu do tego jest przeznaczona łechtaczka – do przeżywania rozkoszy.

Zamiast stosunku

Masturbowanie się jest nie tylko formą na odprężenie się, czy doznanie rozkoszy, ale pozwala zachować zainteresowanie seksem, wówczas gdy nie prowadzi się regularnego życia seksualnego. Samogwałt może zastąpić stosunek płciowy, kiedy na przykład kobieta nie ma partnera, a przygodny seks ją nie interesuje, albo kiedy partner wyjechał na jakiś czas, lub po prostu jest zmęczony i nie ma ochoty na seks. Czasami kobiety nawet same wolą zaspokoić swoje seksualne potrzeby, bez konieczności myślenia i działania według upodobań partnera, wówczas sprawiają przyjemność tylko sobie i robią to w taki sposób, aby było im jak najprzyjemniej.

Łatwiejszy orgazm

Panie, które regularnie korzystają z dobrodziejstw jakie daje masturbacja, mają zdecydowanie więcej przyjemności z życia seksualnego. Kochając się z mężczyzną łatwiej jest wówczas o rozkosz, to samo dotyczy seksu oralnego. Kobieta wtedy naprowadza partnera, ułatwia mu, aby doznania były jeszcze przyjemniejsze. Związek i tym samym życie erotyczne obojga partnerów tylko zyskuje.

Same pozytywy

Masturbowanie się działa bardzo dobroczynnie na organizm człowieka, co do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Samo szczytowanie nie tylko dostarcza ogromną ilość tlenu do mózgu, ale także poprawia pracę serca i krążenia krwi, rozluźnia mięśnie, działa przeciwbólowo, rozkurczająco i można by tak jeszcze wymieniać. Po za tym kobieta, dzięki masturbacji wie czego oczekuje od życia erotycznego, wie czego pragnie i jak chce być pieszczona. Poznaje w ten sposób siebie jako istotę seksualną. Masturbacja dodaje pewności siebie, nie tylko w sferze seksualnej, ale zyskuje na tym cała osobowość. Mężczyźni, bez obrazy, ale do tego wcale nie jesteście niezbędni, kobiety doskonale wiedzą i potrafią sprawić sobie rozkosz, mogą was jedynie tego nauczyć.

Nie tylko paluszki

Paniom zazwyczaj do sprawienia sobie przyjemności wystarczą ich własne palce. Masując nimi łechtaczkę osiągają orgazm. Niektóre do tego celu używają silnego strumienia wody z prysznica. Ale też chętnie korzystają z innych gadżetów dostępnych w sex-shopach. Wybór jest bardzo duży, począwszy od wszelkiego rodzaju wibratorów, w różnych rozmiarach, kolorach, kształtach, o różnym poziomie wibracji, są także do kupienia różnorodne stymulatory łechtaczki i inne „przyrządy” aby kobieta mogła doprowadzać się do rozkoszy.


hej