Pocałunek? Seks? – Co wolno na pierwszej randce?

  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Pocałunek? Seks? – Co wolno na pierwszej randce?
Zastanawiam się do czego może dojść podczas pierwszej randki. Czy tylko do niewinnego flirtu i wymiany spojrzeń, do czułego pocałunku na pożegnanie, czy do namiętnego seksu? Jak powinienem odbierać sygnały wysyłane przez kobietę? Czy pójście do łóżka na pierwszym spotkaniu nie okaże się brakiem szacunku do niej? Jak mam się zachować?

Pierwszej randce zawsze towarzyszy lekki niepokój, podekscytowanie, tzw. „motylki w brzuchu”. Ważna jest aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie na drugiej osobie. Kobieta w tym celu szykuje się, stara się ładnie ubrać, zrobić starannie makijaż. Mężczyzna także powinien się przygotować, nie tylko zadbać o wygląd fizyczny, ale pomyśleć nad tematami rozmów, wybrać miejsce na ciekawe spędzenie czasu. I jeszcze jedna myśl zazwyczaj, albo nawet zawsze krąży po głowie faceta – pocałować? Chwycić za rękę? Czy zaprosić do siebie na noc?

Przebieg randki

To w jakim stopniu pozwolicie sobie na konkretne czyny, zależy od przebiegu randki. Głównym celem pierwszego spotkania jest bliższe poznanie się. Jeżeli kobieta z którą się umówiłeś okaże się twoją bratnią duszą, będziecie mieli mnóstwo wspólnych tematów, będziecie żartować, a przedrandkowy stres zniknie, to wszystko wskazuje na to, że szybko staniecie się sobie bliscy. Wówczas delikatne muśnięcia, mrugnięcie oczkiem czy chwycenie za rękę będzie jak najbardziej na miejscu. Jeżeli kobieta jest skrępowana, nieśmiała, wtedy nie należy śpieszyć się z fizycznym okazywaniem sympatii.

„Seks w wielkim mieście”

W dzisiejszych czasach seks traktowany jest bardzo frywolnie, jednak każdy z nas ma poczucie własnej godności, moralności i szacunek do własnego ciała. Zaproponowanie seksu na pierwszej randce może nie tylko urazić kobietę, ale może to być wasze ostatnie spotkanie. Kobieta oczywiście także może ponieść się emocjom i sama prowokować, aby doszło do zbliżenia. Nie ukrywajmy jednak, że jeśli na pierwszym spotkaniu kobieta zdejmuje ci spodnie, nie będziesz jej w pełni szanował. Wątpliwe jest też, że umówisz się z nią ponownie. To działa w dwie strony, ona prawdopodobnie także chciała po prostu jednorazowego uniesienia. Porwanie się emocjom i mocy pożądania w tak wczesnym stadium poznawania się, niestety nie wróży przyszłości waszej relacji. Może tylko zaszkodzić, i możecie tego żałować. Szanse na budowanie trwałego związku są niemal wykluczone. Jeżeli zależy tobie aby spotkać się z tą kobietą jeszcze nie jeden raz, warto odpuścić i zaczekać z seksem.

Odpowiedni moment

Nie ma reguły po ilu randkach kobieta jest gotowa, aby pójść do łóżka. Jedno jest pewne, to ona o tym zadecyduje. Tak samo jak o tym, czy na pierwszej randce pocałuje cię namiętnie żegnając się z Tobą, czy jedynie cmoknie w policzek. Nie oczekuj za wiele, nawet jeśli widzisz, że bardzo się jej podobasz. To tylko dobrze świadczy o kobiecie, jeżeli nie chce za szybko kontaktu fizycznego. Pamiętaj, aby być taktownym i nie robić nic na siłę. Nie zgrywaj kogoś kim nie jesteś (to naprawdę widać!), ani nie przesadzaj z komplementami. Owszem należy być dżentelmenem i wykazać się szarmancją, ale zrobić dobre wrażenie to jedno, a ośmieszyć się swoim zachowaniem to drugie. Sam musisz wyczuć pełną aprobatę na twoje zaloty.

Dobra zabawa

Seks na pierwszej randce to poddanie się sile pożądania. Jeżeli podczas spotkania działacie na siebie tak mocno, że już nie potraficie wytrzymać, gwarantowane, że randka zakończy się seksem. Warto wówczas zadać sobie pytanie czego tak naprawdę oczekujesz od siebie i od partnerki z którą się spotkałeś. Jeśli widzisz, że to tylko pociąg fizyczny i chęć dobrej zabawy, a po jej zachowaniu można wysnuć takie same wnioski, wtedy nic nie szkodzi aby przeżyć upojną noc. Należy jednak pamiętać, aby dać do zrozumienia, że to tylko niezobowiązujący seks i ona musi mieć takie samo podejście.


między Wami. Znam dwa bardzo udane małżeństwa, które zaczęły się od seksu ;)