Seks? Tak! Ale jak często?

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Seks? Tak! Ale jak często?
Zastanawia mnie jak często kobiety chcą uprawiać seks. I czy musimy się tego domyślać czy one same dadzą o tym znać?

Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Durex 76% Polaków uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu. Jednak tylko 54% z nas jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Z czego to wynika? Być może jednym z powodów jest częstość uprawiania seksu.

Zapotrzebowanie na seks

Jak wynika z przedstawionych badań, pary uprawiają seks przeciętnie1-2 razy w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że dane te powinny być wyznacznikiem, którego trzeba się kurczowo trzymać. Każdy ma inne zapotrzebowanie na seks i w dodatku jest ono zmienne. W przypadku nas kobiet, ochota na seks zależy przede wszystkim od gry wstępnej. Jednak nie od takiej gry wstępnej, którą wyobrażają sobie mężczyźni, a więc tej poprzedzającą jedynie stosunek płciowy. Prawdziwa gra wstępna trwać powinna bowiem cały dzień. Im więcej okazywania czułości w postaci pocałunków i przytulania podczas dnia, a także wspólnych rozmów, tym większa szansa na to, że będziemy miały ochotę na seks. I nawet długość stosunku seksualnego nie jest tak istotna, jak właśnie odpowiednia gra wstępna!

Gra wstępna

Oczywiście ważna jest także gra wstępna poprzedzająca już sam stosunek płciowy. Odpowiednie pieszczenie wszystkich stref erogennych sprawi, że my kobiety odblokujemy całą swoją namiętność. Jednak powinniście pamiętać także o tym, że we wszystkim można przesadzić. Niektóre z nas skarżą się na to, że zbyt pochłonięci swoją rolą mężczyźni, zaczynają sprawiać swoimi pieszczotami ból. Pamiętajcie więc o umiarze i dokładnie obserwujcie swoją partnerkę.

Ochota na seks

Czy jednak nam kobietom zdarza się czasem, że same z siebie mamy ochotę na seks? Oczywiście, że tak! I na pewno postaramy się dać Wam o tym jakoś znać. Te bardziej odważne z nas powiedzą Wam to wprost i wręcz zaczną się do Was dobierać, a nieśmiałe będą robiły to subtelniej np. poprzez namiętne pocałunki. Jeżeli jednak to wy zazwyczaj inicjujecie seks, to być może dzieje się tak dlatego, że nie dajecie nam czasu, abyśmy to my przejęły inicjatywę. Poczekajcie więc czasami na reakcję z naszej strony zamiast od razu przechodzić do rzeczy wtedy, kiedy macie na to ochotę. Być może będziecie mile zaskoczeni!

Kiedy libido spada

Są jednak takie okresy, kiedy nie zawsze odpowiednia dawka czułości w ciągu dnia będzie gwarantem naszego większego popędu. W sytuacjach stresowych i przy nagromadzeniu wielu różnych problemów działamy podobnie jak mężczyźni. Nasze libido spada. Zmęczenie i stres odbierają nam nie tylko ochotę na seks, ale i siły. Bądźcie wtedy dla nas wyrozumiali, a z pewnością postaramy się Wam po tym okresie wszystko zrekompensować. Jeżeli oprócz wyrozumiałości, będziecie też dla nas wsparciem i odciążycie nas w niektórych obowiązkach, to szanse na szybsze zbliżenie będą znacznie większe!

Jak często?

Można by się jednak zastanowić, jak często kobiety mają ochotę na seks. Odpowiedź na to pytanie jest jednak bardzo trudna i nie ma niestetyjednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z nas jest inna i niektórym wystarczy seks raz w tygodniu, a inne potrzebują go codziennie. Coraz rzadziej jesteśmy jednak na tyle nieśmiałe, aby ukrywać przed Wami nasze prawdziwe potrzeby. Na pewno, jeżeli nas o to zapytacie, to chętnie Wam odpowiemy na to pytanie. I pamiętajcie, że jakiekolwiek porównania z innymi nie mają sensu. Częstotliwość uprawiania seksu powinna stanowić indywidualną sprawę każdej pary.