Seks tantryczny – dłuższy i intensywniejszy seks

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Seks tantryczny – dłuższy i intensywniejszy seks
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby na to, żeby seks trwał dłużej. Jestem całkiem zadowolony z mojego życia seksualnego, ale chciałbym mieć możliwość cieszyć się seksem przez dłuższą chwilę. Na pewno moja partnerka też byłaby z tego zadowolona. Czy są na to jakieś sposoby?

Wielu mężczyzn wciąż poszukuje sposobów na przedłużanie aktu seksualnego i silniejsze przeżywanie orgazmów. Drogą do osiągnięcia takiego stanu, może być uprawianie seksu tantrycznego. Jego największą zaletą jest dostarczanie przyjemności zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Czym jest seks tantryczny?

Seks tantryczny jest aktem cielesnego i duchowego zespolenia. Podczas zbliżenia uaktywniają się wszystkie zmysły. Rozkosz eksploduje, a energia rozlewa się na całe ciało. Nie jest to więc zwykły seks. Tutaj doznaje się przyjemności na „wyższym poziomie”. Pozwala to na przeżywanie czegoś niepowtarzalnego.

Mimo wszystko, wielu osobom seks tantryczny kojarzy się jedynie z wyuzdanym i perwersyjnym seksem. Jest w tym trochę racji. Podczas aktu seksualnego dochodzi do zespolenia się dwóch przeciwieństw: kobiety i mężczyzny. Celem gromadzenia energii z otaczającego świata, stosuje się odważne pozycje. Seks tantryczny bazuje także na przekraczaniu granic i wyzbywaniu się wstydu. Uważa się, że tylko wtedy jest się w stanie osiągnąć absolutną rozkosz.

Podstawowe elementy seksu tantrycznego

  • Błogość. Podczas tantry ciało wchodzi w stan głębokiego relaksu. Umożliwiają to rytmiczne ruchy i równomierny oddech. Takie przygotowanie daje możliwość przyjęcia napływającej fali energii. Siła tantry ukryta jest właśnie w oddechu. Oddychanie współgrające z rytmem poruszania biodrami sprawia, że energia rozchodzi się równomiernie po ciele.
  • Energia. Najwięcej energii podczas seksu tantrycznego daje uczucie miłości i radości. To niezbędne elementy udanego seksu. Uczucie roznoszonej po całym ciele energii sprawia, że ciało kipi z rozkoszy.

Zasady seksu tantrycznego

Przed rozpoczęciem aktu seksualnego zaleca się wprawienie w stan spokoju i błogości. Można to osiągnąć poprzez słuchanie relaksacyjnej muzyki, trzymanie się za ręce czy patrzenie w przestrzeń. Trzeba poczuć swoją wzajemną bliskość. Należy jednak przez około godzinę powstrzymywać się od pocałunków, namiętności i dotyku.

Następnie należy przejść do gry wstępnej. Powinna ona trwać jak najdłużej. Ważne jest koncentrowanie się szczególnie na tych częściach ciała partnera, o których na co dzień się zapomina. Każdej części ciała należy jednak poświęcić bardzo dużo uwagi.

Kiedy już poczuje się gotowym do seksu można rozpocząć akt seksualny. Najlepiej, aby odbywał się on przy zapalonych światłach. Ważne jest również uprawianie seksu z otwartymi oczami. Należy także celebrować każdy dotyk, muśnięcie i spojrzenie.

Pozycje seksualne

W seksie tantrycznym wyróżnia się 4 podstawowe pozycje:

  • Kobieta leży na brzuchu lekko unosząc nogi. Partner przytrzymuje jej kostki. W trakcie seksu namiętnie pociera jej szyję ręką.
  • Partnerka ma uniesione i skrzyżowane kolana na wysokości piersi, stopy opierają się o pachy partnera, a rękami rozpościera swoje uda.
  • Kochankowie leżą na boku i mocno się do siebie przyciskają. Podczas aktu seksualnego nie odrywają od siebie ud i poruszają się w pulsacyjnym rytmie.
  • Partnerzy siedzą twarzami, które skierowane są w swoją stronę. Kobieta oplata nogami pas partnera. Mężczyzna szybkim ruchem wchodzi raz w nią, a raz poza nią.
Pozycje te uważane są za najlepszą drogę do spotęgowania przeżywanej rozkoszy. Dodatkowo zapewniają zespolenie fizyczności partnera i uczuć. To scalenie umożliwia połączenie duszy i ciała.

Zalety seksu tantrycznego

Osoby uprawiające seks tantryczny uważają, że ma on ogromny wpływ na jakość życia seksualnego oraz na ich osobiste relacje. Seks tantrycznypodkreśla męskość mężczyzny, jego dominację i niszczycielską siłę. Pozwala spełniać się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Każdemu daje to, czego dana płeć oczekuje najbardziej podczas zbliżenia.