Co oznacza męskość w oczach kobiet?

 • Głosów: 6
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Co oznacza męskość w oczach kobiet?
Zastanawia mnie pojęcie męskości w oczach kobiet. Czym jest męskość dla kobiet? Jakie zachowania są zaliczane do męskich, a jakie wydają się mniej męskie?

Pojęcie męskości zmienia się wraz z biegiem lat. W czasach dawniejszych męskość kojarzona była z siłą, odwagą, dominacją, a nawet agresją. Mężczyzna był osobnikiem dążącym do władzy, opanowanym i myślącym racjonalnie. Do jego głównych zadań należało zapewnienie bezpieczeństwa oraz wyżywienia dla swojej rodziny. Męskość w XXI w. stała się pojęciem bardzo trudnym i tak naprawdę wieloznacznym. Nastały czasy uniseksu. Mężczyźni zajmują podobne role w świecie zawodowym, co kobiety. Ubiór mężczyzn i kobiet staje się coraz bardziej zbliżony. Dzielimy się swoimi obowiązkami w zakresie dbania o ognisko domowe, wychowanie dzieci, ale także zazwyczaj oboje pracujemy, aby zdobyć środki na utrzymanie rodziny. To sprawia, że różnice między nami się wyraźnie zacierają. My, kobiety stajemy się samowystarczalne, silne, wyrażamy otwarcie swoje zdanie i potrafimy się sprzeciwić mężczyźnie. Mimo wszystko jednak nadal pragniemy dominującego mężczyzny. Męski mężczyzna to nadal zdobywca, który dodatkowo potrafi zapewnić bezpieczeństwo swojej kobiecie i w jakiś sposób imponuje jej swoją inteligencją, wiedzą czy też siłą charakteru. Jednocześnie powinien umieć wyrażać emocje i je rozumieć (co jest cechą charakterystyczną bardziej dla kobiet). Typ macho (zimny, wyrachowany i twardy) przeszedł już dawano do historii, raczej nie jest najbardziej pożądanym przez kobiety typem mężczyzny. Taki typ bowiem wydaje się niestały, a przede wszystkim pragniemy zapewnienia bezpieczeństwa dla siebie i potomstwa. Współczesne czasy więc wymagają od mężczyzny z jednej strony siły, wytrwałości i zdecydowania, a z drugiej łagodności, wrażliwości i czułości. Mężczyzna musi być twardy, silny i zdecydowany, a równocześnie musi umieć przyznać się do swoich słabości i problemów. To nie jest łatwe zadanie, gdyż tak naprawdę jedne cechy wykluczają drugie. Męski mężczyzna dodatkowo powinien charakteryzować się energią w działaniu i aktywnością. Raczej powinien wystrzegać się pytań typu „gdzie chciałabyś pójść”, „co chciałabyś robić”, szczególnie w przypadku początkowych spotkań z kobietą. Lepiej oceniane i bardziej męskie jest wykazywanie inicjatywy i zdecydowanie. Męski mężczyzna oznacza się dodatkowo odwagą i gotowością ponoszenia ryzyka za swoje decyzje. Przymiotnik ten odnosi się także do opanowania w chwilach stresu oraz zdolności organizacyjnych, mężczyzna poza tym myśli racjonalnie i logicznie. Zachowania niemęskie to np. :

 • niezdecydowanie,
 • niezaradność,
 • przesadna emocjonalność,
 • nieobowiązkowość,
 • niepunktualność,
 • uległość,
 • nieśmiałość,
 • przesadna dbałość o swój wygląd.

Zachowanie męskości w oczach kobiety dla współczesnego mężczyzny to trudne zadanie, jednak niemożliwy jest powrót do czasów, kiedy to mężczyzna dominował nad kobietą i było to dużo łatwiejsze.


Czy męskość odnosi sie tylko do cech charakteru i osobowości? Czy nie jest tak że męskość też odznacza wygląd, sposób poruszania się, głos, owłosiona klata? Co z tymi atrybutami męskości?

:-) Dla mnie ble...

włosów na klacie?! A na nogach?:p

szybko można podjąć kontrtemat, kobiecość w oczach mężczyzn, bo przecież,aby doszło do kolejnego spotkania facet musi byc przekonany, że ta kobieta jest warta uwagi, no chyba ze chodzi mu o coś innego...

Cytuję moją kobietę "Wysoki, silny, niski głos, stanowczy, o przenikliwym spojrzeniu, troskliwy, sprawiający, że czuje sie bezpiecznie, z dużym członkiem". Hmmm.....zupełnie nie wiem, czemu ze mna jest :)

no ja to już nie wiem jak to jest..co chwila niby e opinie kobiet się zmieniają.ale pamiętajmy kobiety zmienne są a to czy jesteśmy męscy to nie zależy od wielu kobiet tylko od kobiety z którą się jest

Dla mojej narzeczonej jestem męski i to mi wystarczy i ta jedna opinia mi wystarczy

Dokladnie jak sebo napisal.. nie mam nic do dodania ; P

Opiekuńczość, punktualność, słowność. Facet na, którego można liczyć. Co do cech fizycznych. Nie ma ludzi jednakowych, nie ma ideałów u żadnej płci ;)

Męskość została skomentowana, a jak wygląda kobiecość.... w dzisiejszych czasach trudno o prawdziwe kobiety z klasa....

... coraz wiecej kobiet przeistacza sie w emo itp itd, jedna chodzi w eleganckiej spudniczce, druga w mini ze widac jej niemal pi*pe, kolejna zas ubiera sie tak aby sie dobrze z tym czula jak ja ludzie spostrzegaja

hym

Art naprawde Meski

Niezły artykul.

To trzeba wyczuć

Tym razem, wg. mnie zachowania niemęskie idealnie dopasowane.

dobry artykul:)

fajny artykuł ;)

dobry artykuł

Ciekawy artykuł :)

ok

ciekawy artykuł .

"Niezdecydowanie" z tego wszystkiego z pewnością jest najgorsze :P

fajny artykul

heeee

dobry artykul

teraz wszystko wiadomo ;d

fajne fajne...

dobry artykul

Przydatne . Znowu się czegos człowiek dowiedział.

Gdzie te stare czasy... wszystko było takie proste...

dobre hehe

A to jest ciekawy artykol

artykul najprawdziwszy...ale prawdziwy facet wiedzial juz o tym :) wiec nic nowego

czasami jak widzę ludzi na ulicach to mam wrażenie że 80% facetów chce być kobietami

Dobry art.

Musze powiedzic, ze oceniajac siebie w 90% jestem taki, jak zostalo okreslone w tym artykule. I co z tego, jak w dalszym ciagu jestem sam. Musze powiedziec, ze kobiety marza o facetach takich jak sa okresleni w tym artykule, ale jak przychodzi co do czego, to boja sie zwiazac wlasnie z takimi facetami. To jest paradoks, ale KOBIETY NIE ZROZUMIESZ.

Bardzo dobry artykuł!

I jeszcze rócz tego trzeba odnaleźć się w czasach, gdy rolę męskie i kobiece nieraz się silnie przenikają

dobre

spoko art.

3 lata studiów a na kierunku były same babki i tak samo oceniały niemęskie zachowania jak twórca artykułu.

nawet fajny Art.

ok

fajne

FAJNE

Myślę, że artykuł nie wspomina o jednaj rzeczy, która jest tu kluczowa. Że my, dzisiejsze coraz bardziej świadome siebie kobiety, chcemy mieć u boku mężczyzn, którzy wiedzą kim są, również w kwestii swojej męskości. Dzisiejsza męskość powinna znać swoje wartości - również te mniej popularne w poprzedniej epoce jak wrażliwość, okazywanie uczuć, a przede wszystkim dzisiejszy mężczyzna powinien być w pełni gotów do partnerskiego traktowania kobiety - nie jest to wcale łatwe biorąc pod uwagę nasz bagaż kulturowy. No i nie byłabym sobą, gdybym nie napisała jeszcze jednej rzeczy, jesteśmy w końcu na portalu trener.pl... Współcześni mężczyźni zostają w tyle za kobietami jeśli chodzi o rozwój osobisty. Kobiety są dziś wykształcone, mądre, coraz bardziej asertywne i szanujące same siebie, a do tego mają dużą wolę rozwoju- poznają swoje ciała, swoje emocje, konfrontują się z problemami, grupy na warsztatach są w 80% żeńskie. Również mój zorganizowany ostatnio warsztat Dialogu między płciami (nazwany prowokacyjnie Szkołą Flirtu) przyciągnął głównie kobiety!, mimo przewidzianej równej liczby miejsc dla pań i panów oraz wielu starań, żeby przyciągnąć mężczyzn. Panie wychodzą po warsztatach odmienione, bardziej świadome i pewne siebie, taką pewnością siebie, która jest głęboka, a nie jest macherskim pozorem, a panowie... ? Nie wiem co robią panowie. Może w dalszym ciągu próbują czegoś się nauczyć w męskich szkołach uwodzenia... Dorota Szymonik