Gdy ona zarabia więcej niż on

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Gdy ona zarabia więcej niż on
Moja żona zarabia więcej ode mnie. Z jednej strony cieszę się, że dzięki temu podnosi się nasz komfort życia, z drugiej jednak nie mogę pozbyć się uczucia pewnego rodzaju zazdrości i bezradności. Jak sobie z tym poradzić? Czy możliwe jest pogodzenie się z taką sytuacją?

To nie te czasy...

To prawda - dla mężczyzny fakt, że jego partnerka zarabia więcej iż on może okazać się ciosem poniżej pasa. Często staje się to powodem obniżonej samooceny, ochłodzenia stosunków w związku, a nawet kłótni i wiecznych pretensji. Minęły już jednak czasy, kiedy kobiety wychodziły za mąż w młodym wieku, rodziły dzieci i były zdane na łaskę męża. We współczesnym świecie, bardzo często zdarza się, że kobieta przed założeniem rodzinyosiąga sukces zawodowy i zadowalający status finansowy. Polki stają się coraz bardziej ambitne i gotowe na osiągnięcie sukcesu, wiedzą, że jeśli tylko chcą, mogą spełnić swoje marzenia i zdobyć upragnioną, satysfakcjonującą pod względem finansowym prace i stanowisko.

I kto tu rządzi?
Po pierwsze musisz zrozumieć, że to nie pieniądze decydują o tym kto jest głową rodziny. Związek nie polega na tym, aby walczyć o wpływy w życiu, powinien być oparty na zaufaniu, poczuciu jedności i pewności relacji. Ustalcie, że wspólnie będziecie decydować na co wydacie Wasze WSPÓLNE pieniądze. Jest to sprawiedliwe dla obu stron – kto bowiem powiedział, że za kilka lat, to właśnie Ty nie będziesz do tej wspólnoty dokładał większości udziałów? Jeżeli sam się wycofasz i uniesiesz dumą, nie dziw się, że samoistnie zostaniesz odsuniętyod wszystkich kluczowych decyzji. Ktoś je w końcu musi podejmować.

Pieniądze afrodyzjakiem

Dla wielu mężczyzn pieniądze i pozycja zawodowa sąwyznacznikiem ich atrakcyjności w oczach kobiet. Nie możesz jednak zakładać, że tak myśli również Twoja partnerka. Pamiętaj, że jeżeli sam będziesz się tak czuł, przeniesiesz swoje obawy na nią i pogorszysz Wasze relacje również w łóżku.

Zazdrość wszystko zniszczy

Najgorsze, co możesz zrobić w tym wypadku to pokazanie zazdrości i podcinanie skrzydeł partnerce. Ona odnosi sukcesy nie tylko dla siebie, ale też dla Waszej rodziny i co najważniejsze ma prawo być z siebie dumna i oczekiwać uznania również od Ciebie. Uświadom sobie, że sukces jednostki jest w tym przypadku sukcesem ogółu. Jeżeli zaczniesz pokazywać swoje niezadowolenie z osiągnięć partnerki Wasz związek może tego nie wytrzymać. Jesteś dla niej najważniejszy i to właśnie od Ciebie ona oczekiwała będzie wsparcia, uznania czy gratulacji.

Pamiętaj, że zazdrośći brak poczucia wspólnoty może zniszczyć nawet najlepszy związek. Naucz się być szczęśliwy u boku spełnionej zawodowo kobiety i ciesz się z jej sukcesów.


ciekawy art