Mowa kwiatów

  • Głosów: 12
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Mowa kwiatów
Nie znam się na kwiatach, kiedy wybieram bukiet dla swojej dziewczyny mam ogromny problem, a w konsekwencji decyzje podejmuje Pani w sklepie… Chciałbym, aby kwiaty wyraziły uczucia, jak to zrobić?

Tak to prawda, mężczyźni rzadziej przywiązują uwagę do znaczenia kwiatów, bardzo często ich wybór jest przypadkowy. Przekazywanie uczuć bez słów właśnie w postaci kwiatów wywodzi się z czasów romantyzmu. „Tradycja” ta przetrwała do dziś, choć coraz częściej odchodzi w niepamięć. Warto jednak dowiedzieć się czym kierować się przy wyborze bukietu dla ukochanej. Róża: Czerwona - zapewniam Cię o mojej prawdziwej, żarliwej i namiętnej miłości Żółta - mogę zaoferować głównie przyjaźń, raczej nic więcej Różowa - obiecuję, że będziesz ze mną szczęśliwa Herbaciana - jesteś bardzo atrakcyjna Biała - moja miłość jest czysta i szczera Pomarańczowa - kokietuje Cię Niebieska - ufam Ci i myślę o Tobie Tulipan: Czerwony - bardzo Cię kocham Żółty - tracę wiarę w naszą miłość Goździk: Biały – jesteś słodka, nie skrzywdzę Cię Czerwony – tęsknie za Tobą, jestem wdzięczny losowi, że Cię mam Różowy – zawsze będziesz w moich myślach Bez: Biały: chcę się z Tobą kochać Fioletowy – moje serce należy do Ciebie Aster: Biały – widzę, że czujesz się kochana i bardzo mnie to cieszy Czerwony – wydaje mi się, że moja miłość jest większa od twojej Bratek – myślę o Tobie i czekam na jakiś gest Kaktus - jesteś bardzo namiętna Fiołek – kocham się w Tobie skrycie Narcyz- jestem o Ciebie zazdrosny Krokus- gardzę Tobą Frezja – flirtuj ze mną Hortensja – jesteś mi obojętna Gerbera – bardzo Cię cenię Hiacynt – cierpię przez Ciebie Żonkil – jestem strasznie zazdrosny Słonecznik – nie mam czystych intencji Kalina – serce mi pęknie, jeśli mnie zostawisz Rumianek – jestem Ci szczerze oddany Nasturcja – wstydzę się Ciebie Wrzos – podziwiam Cię, ale czuję się samotny Petunia – jestem na Ciebie zły Groszek pachnący – rozstańmy się, chcę się z Tobą pożegnać Oczywiście jest to tylko część wszystkich kwiatów. Pamiętać należy, że „mowa kwiatów” jest tylko inspiracją, nie nakazem, powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Zdecydowanie ważniejsze są gusta ukochanej, a także asortyment kwiaciarni ;-) Warto jednak mieć świadomość, że nie tylko słowa wyrażają nasze emocje i uczucia.


Według mnie to jest głupota. Kupie kwiatek bo jest ładny, a okaże się, że oznacza coś złego. Dla mnie kwiatek to kwiatek, ładny kolorowy i z zapachem, a nie jakieś znaki.

Czy pogięło autora tego wątku ? Kwiat to kwiat, ważne żeby był ładny i wyrażał nasze uczucia. Same kwiaty nie są tak cenne jak ich odpowiednie danie ukochanej osobie. Straszycie tylko facetów. Myślę, że kobiety czytają ten artykuł i same po raz pierwszy coś takiego słyszą na ten temat...

ale laski znają te symbole:/

Na prawde dobry artkuł... polecem

bardzo ciekawe, polecam.

no właśnie takie tam gadanie

Ciekawie napisane:)

bardzo interesujące :)

Dobre to o tych kwiatach nie wiedziałem że aż tyle mogą znaczyć

Dla mnie to jest jedna wielka bzdura. Kwiatki powinny być niespodzianką i sprawiać przyjemność ukochanej. Każdy kwiat dany bez okazji ukochanej jest dla niej najpiękniejszy. :)