Olimp CHELA CALCIUM D3 - 30 kaps.

  • Głosów: 4
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Olimp
Kategoria Witaminy i minerały
Cecha Zdrowie
Masa (netto) 30.00 g
Średnia cena 32.00 zł
Rankingi
Ocena 4.45
Witaminy i minerały 15
Zdrowie 23

Według badań wapń w postaci chelatu jest najlepiej przyswajany i wchłaniany. W takiej postaci jest dostępny w tym produkcie w połączeniu z witaminą D3. 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach. Współpracując z magnezem reguluje proces krzepnięcia krwi. Wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych i na stabilizacje błon komórkowych mięśni. Witamina D3 poprawia przyswajanie wapnia. Wraz z wiekiem wchłanianie wapnia jest coraz mniejsze. Zarówno niedobór i nadmiar wapnia jest szkodliwy, może objawić się depresją, zaburzeniem pracy serca, wymiotami. Witamina rozpuszczalna w tłuszczu. Rozróżnić można: witaminę D1 (kalcyferol) znajduje się w tranie; witaminę D2 (ergokalcyferol) wytwarzana w roślinach pod wpływem promieniowania ultrafioletowego; D3 (cholekalcyferol) powstaje w skórze zwierząt i ludzi, pod wpływem promieniowania słonecznego prowitamina D3 (dehydrocholesterol) zostaje przekształcona w witaminę D3. Witamina D poprawia wchłanianie fosforu i wapnia w jelitach, hamując równocześnie ilość wapnia wydalaną z organizmu. Wpływa na odpowiedni stan układu kostnego i nerwowego. Wykazuje działanie przeciwzapalne (łagodzi stany zapalne skóry). Ma wpływ na produkcję monocytów (komórki obronne organizmu), oddziałując na komórki szpiku kostnego. Reguluje wydzielanie insuliny, wpływając tym samym na odpowiedni poziom glukozy we krwi.

Najlepiej przyjmować 3 razy dziennie po 1 kapsułce po głównych posiłkach lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Brak przeciwwskazań

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.

pamiętaj o suplemencie jeśli nie jesz nabiału

Wiele osób rezygnuje z nabiału czy to poprzez alergię, nietolerancję, czy po prostu z uwagi na swoje poglądy np. wegetarianie. Osoby te jednak powinny pamiętać, że produkty mleczne są głównym źródłem wapnia w diecie. Powinni więc, podobnie jak ludzie starsi, pamiętać o wprowadzaniu do swojej diety suplementów wapnia w połączeniu z witaminą D, która poprawia jego przyswajanie.

bartek25

Jeden z najlepszych

Olimp Chela-Calcium D3™ zawiera dwa najważniejsze składniki żywieniowe odpowiedzialne za utrzymanie silnej i zdrowej struktury kości i zębów : zawiera najlepiej przyswajalną formę wapnia w postaci chelatu aminokwasowego Albical™, zapobiega ubytkom masy kostnej związanym z wiekiem, zawiera witaminę D3 regulującą gospodarkę wapniem

jarro5276

rewelacyjny i działa

Biore chelat od 3 lat, i po 6 mcach skonczyly sie problemy z wiecznie dziurawymi zebami (mimo ze strasznie o nie dbam i jem sporo nabialu). Pomoglo tez na gestosc kosci i mam wrazenie ze na sile a duzo trenuje silowo. Stosuje tylko 1 tabletke dziennie. Mam tendencje do kamieni nerkowych, ale bylam juz kilka razy na badaniach i zero piasku - widac chelat jednak sie dobrze wchlania :)