Trening

Jak utrzymać kaloryfer na brzuchu?

Zespół mięśni brzucha, nazywany potocznie kaloryferem, stanowi jedną z najbardziej reprezentacyjnych części ciała. Dobrze zbudowany ABS robi wrażenie - zarówno u mężczyzny, jak i kobiety. Niski stopień otłuszczenia i wyrzeźbione kontury pokazują, że trenujący oprócz potu na siłowni, potrafi również ...

Czytaj dalej »

Podciąganie na drążku – najważniejsze ćwiczenie w street workout

Podciąganie jest uznawane za jedno z najbardziej kluczowych ćwiczeń w sportach siłowych. Efekty jakie przynosi to ćwiczenie są ogromne. Podciąganie na drążku to także najważniejsze ćwiczenie w street workout. Jak powinno się je wykonywać? Jak zacząć się podciągać krok po kroku? Zapraszamy do artykułu.

Ćwiczenia na kaloryfer, czyli jak zbudować brzuch

Dobrze zarysowane i wyrzeźbione mięśnie brzucha to jeden najpopularniejszych celów większości ćwiczących. Dieta stanowi klucz do uzyskania efektu, natomiast trening jest jego dopełnieniem. Jakie więc ćwiczenia na kaloryfer wykonywać? Jak zbudować brzuch? Co wpływa na wygląd mięśni?

Kalistenika w domu – plan treningowy dla początkujących

Kalistenika to trening z masą własnego ciała. To doskonała propozycja dla osób, które nie chcą ćwiczyć ze sprzętem i ciężarami. Co ważne, trening ten można wykonać wszędzie - także w domu. Jak przygotować się do kalisteniki? Od czego zacząć trening? I jak powinien wyglądać plan treningowy dla początkujących?

Rolowanie, czyli foam rolling

Rolowanie jest doskonałym, prostym i szybkim sposobem na uzupełnienie treningu. Pozwala m.in. na utrzymanie mobilności i profilaktykę kontuzji. Doskonale wpływa również na przyśpieszenie regeneracji i odżywienie włókien mięśniowych. Czym jest foam rolling? Jakie efekty przynosi jeszcze rolowanie?

Metody treningowe ćwiczeń bazowych w street workout

Ćwiczenia podstawowe treningu ulicznego składają się z podciągania, dipów (pompek szwedzkich) oraz pompek klasycznych. Powszechnie zwane są “treningiem bazy”, który powinno opanować się przed przystąpieniem do trudniejszych elementów treningu ulicznego. Jakie są najlepsze metody treningowe ćwiczeń bazowych w street workout? Niezbędne informacje znajdziecie w artykule.

Zwiększ siłę z treningiem street workout

Street workout, choć dla niektórych może być to zaskakujące, świetnie buduje siłę mięśni. Dlaczego siła budowana w ten sposób postrzegana jest jako bardziej użyteczna niż ta, którą kształtujemy na siłowni? Co za tym stoi, że trening uliczny zwiększa możliwości siłowe każdego ćwiczącego? Jakie są metody, żeby ją zmaksymalizować? Tego właśnie dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Aerobiczna 6 Weidera

Na świecie nie ma chyba bardziej popularnego planu na rzeźbę mięśni brzucha, niż aerobiczna 6 Weidera. Wiele osób zaczynało treningi tym systemem, lecz nie wszyscy byli w stanie go ukończyć. Dla jednych był zbyt ciężki, dla innych zbyt skomplikowany. Czym faktycznie jest aerobiczna 6 Weidera? Na czym polega jej popularność i jakie efekty przynosi wykonywanie A6W?

Ćwiczenia w street workout – od czego zacząć?

Wiele osób decyduje się na zmianę swojej sylwetki za pomocą treningu street workout. Od czego zacząć i czym kierować się, aby uzyskać najlepsze efekty? Czy psychika w sporcie odgrywa znaczącą rolę i czy street workout to faktycznie sport dla każdego? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziecie poniżej.

Jak pogodzić trening i pracę?

Współcześnie jesteśmy zmuszeni pracować dłużej i ciężej. Mamy mniej czasu na życie prywatne i dbanie o formę. Część z nas godzi pracę z treningiem bardzo sprawnie. Jednak niektórzy mają z tym poważny problem. W jaki sposób uporządkować swój tryb życia, połączyć karierę zawodową i pasję do treningu? Jak pogodzić trening i pracę?

Figury w street workout

Figury w street workout nadają piękna tej dyscyplinie, a także wzbudzają powszechny zachwyt. Stanowią cel treningowy, do którego dąży się latami. Satysfakcja z osiągnięcia wyznaczonego zadania jest ogromna. Jeżeli jeszcze nie wiesz czym są i jak dzielą się figury w street workout, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.