Trening

Trening street workout na siłowni

Street workout to trening uliczny. Jednak każdy, kto szanuje swoje zdrowie, zimą przenosi się do pomieszczeń zamkniętych aby trenować dalej. Czy trenowanie na siłowni to nadal street workout? Jakie są jego zalety oraz jak może wyglądać przykładowy plan – dowiecie ...

Czytaj dalej »

Crossfit w domu bez sprzętu

Wśród niekwestionowanych zalet treningu crossfit jego fani wymieniają fakt, że do wykonania efektywnych ćwiczeń nie trzeba specjalnie udawać się na siłownię. Trening crossfit może zostać wykonany zarówno na sali, jak i w dużym pokoju. Jedynym warunkiem jest zorganizowanie wokół siebie pustej i bezpiecznej przestrzeni oraz znajomość podstawowych zasad planu treningowego.

10 wskazówek jak poprawić efektywność treningu

Trening siłowy to najlepsze i najskuteczniejsze narzędzie, które pozwala modelować sylwetkę. To jeden z najlepszych sposobów, który w tak dużym stopniu wpływa na wygląd. Nie wiąże się to tylko z wejściem na siłownię, zrobieniem treningu i oczekiwaniu na efekty. Podstawą jest odpowiedni plan, optymalny program żywieniowy oraz stosowna suplementacja. Nasz materiał pozwoli na uniknięcie pułapek, jakie czyhają na każdego ćwiczącego, niezależnie od jego stopnia zaawansowania. W tym artykule przedstawiamy 10 wskazówek, które pozwolą poprawić efektywność treningu.

Trening Push Pull 4-dniowy

Trening systemem dzielonym jest najbardziej popularną i najchętniej stosowaną metodą. Opiera się on o zasadę trenowania całego ciała nie na jednej jednostce, lecz w odniesieniu do całego tygodnia. Jednym z takich systemów, który świetnie się sprawdza zarówno w okresie budowania masy mięśniowej, jak i rzeźbienia mięśni, jest trening Push Pull. Niezwykłą cechą tej metody jest to, iż jest on oparty na funkcjach, jakie pełnią dane partie mięśniowe. Poznaj trening Push Pull 4-dniowy.

Trening obwodowy dla początkujących

Trening obwodowy dla początkujących jest bardzo ciekawą metodą ogólnego rozwoju. Na początku przygody z treningami siłowymi ważne jest, by dopasować taki program, który przyniesie maksimum korzyści, a tym samym nie zniechęci do dalszych ćwiczeń. Trening ogólnorozwojowy okazuje się najlepszym rozwiązaniem, który sprawdzi się w początkowej fazie. Wynika to z faktu, że na każdej jednostce angażujemy do pracy główne grupy mięśniowe z mniejszą intensywnością. Poznaj zalety treningu obwodowego dla początkujących.

7 zasad jak zwiększyć efektywność treningu siłowego

Warto jest poznać metody pozwalające na podniesienie skuteczności swojej pracy. To właśnie dzięki optymalizacji efektywności planu treningowego nie traci się czasu na błądzenie i frustrację spowodowane brakiem efektów. A czas to pieniądz, dlatego nie warto go tracić. W poniższym artykule zamieszczamy 7 zasad jak zwiększyć efektywność planu treningowego, potęgując jego rezultaty.

Jak rozgrzewać się do treningu

Rozgrzewka stanowi bardzo ważną część treningu, której nie należy lekceważyć. Niestety większość ludzi nie umie odpowiednio przygotować swojego ciała do wysiłku. Rozgrzewka ma za zadanie przygotować mięśnie, układ krążenia, stawy, ścięgna oraz układ nerwowy na wzmożony wysiłek. Dowiedz się jak poprawnie rozgrzewać się do treningu.

Trening Push Pull 2 razy w tygodniu

Push Pull zaliczany jest do treningów dzielonych. Oznacza to, że podział grup mięśniowych w owym systemie oparty jest o dwie główne funkcje, jakie mogą pełnić nasze mięśnie. Mianowicie chodzi o wypychanie (Push) oraz przyciąganie (Pull). Jak powinien wyglądać taki plan treningowy dla osób, które nie są w stanie poświęcić na ćwiczenia więcej niż 2 dni w tygodniu? Sprawdź trening Push Pull 2-dniowy!

8 mitów na temat treningu siłowego

Na temat treningu siłowego pokutuje wiele mitów. Najwięcej z nich pochodzi od internetowych specjalistów o wątpliwym autorytecie sportowym i przestarzałej wiedzy. Ile w istocie jest prawdy w przewijających się dookoła opiniach na temat tego treningu, czego należy unikać, a na co zwracać szczególną uwagę? Poznaj 8 mitów na temat treningu siłowego.

Trening obwodowy na rzeźbę

Po ciężkich mezocyklach ukierunkowanych na rozwój masy mięśniowej zawsze przychodzi czas, aby zadbać o tzw. rzeźbę swoich mięśni. Istnieje wiele systemów przyczyniających się do jej wypracowania, lecz nie każdy jest równie skuteczny. Jednym z nich jest zastosowanie treningu obwodowego. Coraz większa popularność tego typu ćwiczeń wskazuje na jego efektywność. Dowiedz się, jak powinien wyglądać trening obwodowy na rzeźbę.

Jak szybko zbudować dobrą formę

Ładnie umięśniona i pozbawiona tkanki tłuszczowej sylwetka jest marzeniem każdego z nas. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak wielkiego nakładu pracy ten proces wymaga. Osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie jest sprawą łatwą i prostą. Nie da się też tego osiągnąć z dnia na dzień. Istnieje jednak kilka sposobów jak ten proces przyspieszyć. Ten artykuł przybliży Wam kilka z nich.