Trening

10 wskazówek jak poprawić efektywność treningu

Trening siłowy to najlepsze i najskuteczniejsze narzędzie, które pozwala modelować sylwetkę. To jeden z najlepszych sposobów, który w tak dużym stopniu wpływa na wygląd. Nie wiąże się to tylko z wejściem na siłownię, zrobieniem treningu i oczekiwaniu na efekty. Podstawą ...

Czytaj dalej »

Trening Push Pull 2 razy w tygodniu

Push Pull zaliczany jest do treningów dzielonych. Oznacza to, że podział grup mięśniowych w owym systemie oparty jest o dwie główne funkcje jakie mogą pełnić nasze mięśnie. Mianowicie chodzi o wypychanie (Push) oraz przyciąganie (Pull). Jak powinien wyglądać taki plan treningowy dla osób, które nie są w stanie poświęcić na ćwiczenia więcej niż 2 dni w tygodniu? Sprawdź trening Push Pull 2-dniowy.

8 mitów na temat treningu siłowego

Na temat treningu siłowego pokutuje wiele mitów. Najwięcej z nich pochodzi od internetowych specjalistów o wątpliwym autorytecie sportowym i przestarzałej wiedzy. Ile w istocie jest prawdy w przewijających się dookoła opiniach na temat tego treningu, czego należy unikać, a na co zwracać szczególną uwagę? Poznaj 8 mitów na temat treningu siłowego.

Trening obwodowy na rzeźbę

Po ciężkich mezocyklach ukierunkowanych na rozwój masy mięśniowej zawsze przychodzi czas, aby zadbać o tzw. rzeźbę swoich mięśni. Istnieje wiele systemów przyczyniających się do jej wypracowania, lecz nie każdy jest równie skuteczny. Jednym z nich jest zastosowanie treningu obwodowego. Coraz większa popularność tego typu ćwiczeń wskazuje na jego efektywność. Dowiedz się jak powinien wyglądać trening obwodowy na rzeźbę.

Jak szybko zbudować dobrą formę

Ładnie umięśniona i pozbawiona tkanki tłuszczowej sylwetka jest marzeniem każdego z nas. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak wielkiego nakładu pracy ten proces wymaga. Osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie jest sprawą łatwą i prostą. Nie da się też tego osiągnąć z dnia na dzień. Istnieje jednak kilka sposobów jak ten proces przyspieszyć. Ten artykuł przybliży Wam kilka z nich.

10 powodów, dlaczego każdy powinien wykonywać trening siłowy

Trening siłowy często kojarzy się, zarówno panom i paniom, negatywnie. Utożsamianie tej formy treningowej jedynie ze wzrostem mięśni i wielkimi ciężarami, jest najczęściej powielanym stereotypem. Warto uświadomić sobie, jakie korzyści niesie za sobą włączenie siłowego treningu do swojego planu. Taki układ ćwiczeń m.in. poprawia możliwości organizmu, ułatwiając mu codzienną aktywność, podczas której każdy z nas wykonuje tysiące ruchów (unoszenie, przysiad itp.). Ten rodzaj treningu ma również ogromny wpływ na sylwetkę i wygląd ciała, co przekłada się na lepsze samopoczucie i pewność siebie. W tym artykule znajduje się 10 powodów, które powinny przekonać cię do treningu siłowego.

Najczęstsze błędy popełniane podczas budowania masy mięśniowej

Nabranie masy mięśniowej jest celem wielu ćwiczących. Każdy z nich chce być większy, silniejszy i atrakcyjniejszy. Utrwalone powszechnie stereotypy, powielane przez nich, prowadzą do popełniania wielu błędów, które utrudniają proces budowania mięśni. Ten artykuł zawiera wykaz aż 13 najczęściej występujących błędów. Dowiecie się także, jak się przed nimi ustrzec. Dzięki temu efekty ciężkiej pracy będą zdecydowanie lepsze.

8 powodów, dlaczego każdy powinien robić sprinty

Sprinty są formą treningu, która niesie ze sobą wiele korzyści. Poprawiają pracę całego organizmu, budują kondycję i wytrzymałość. Wyrzut hormonów anabolicznych podczas takiego treningu można porównać do tego podczas treningu oporowego. Świetnie sprawdzają się także jako metoda spalania tkanki tłuszczowej. W tym artykule poznacie 8 powodów dlaczego każdy powinien włączyć sprinty w swój plan treningowy.

Trening Push Pull dla początkujących

Większość początkujących adeptów sportów siłowych szuka informacji na różnych forach internetowych. Pomijają doświadczenie i wiedzę wykwalifikowanych trenerów, sugerując się wybranymi postami w internecie. Ich plany treningowe układane są w nieodpowiedni dla sposób, przez co dają naprawdę kiepskie rezultaty. Jak poradzić sobie, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów i poprawić rezultaty swojego treningu? Sprawdź jak powinien wyglądać trening Push Pull dla początkujących.

9 wskazówek jak pozbyć się potreningowego bólu mięśni

DOMS, czyli opóźniona bolesność mięśniowa towarzyszy każdemu ćwiczącemu. Wraz ze wzrostem intensywności treningowej rośnie także jej odczucie. Często utożsamia się je z dobrze wykonaną pracą, a także mylnie z „zakwasami”. W tym artykule zamieszczamy kilka prostych metod i zasad, których zastosowanie umożliwi ograniczenie występowania, a nawet całkowitą eliminację DOMS. A im mniejsze bolesności, tym szybszy powrót do treningu.

Trening Split na masę - 5-dniowy plan treningowy dla zaawansowanych

Jak już doskonale wiadomo formę treningu Split można wykorzystać na wiele sposób i do osiągnięcia wielu celów. W tym artykule zostanie przedstawiony trening Split 5 dniowy skoncentrowany na budowie masy mięśniowej. Ten rodzaj treningu będzie przeznaczony głównie dla zaawansowanych z uwagi na to, że ich ciało potrzebuje już większego i częstszego bodźca.