Trening

7 sposobów, jak zmusić mięśnie do rozrostu

Każdy, nawet najlepszy trening, jeśli stosowany jest ciągle, przestaje działać. Organizm przyzwyczaja się do zakresu aktywności w jakiej pracujemy, a mięśnie przestają rosnąć i nie jest to nic nadzwyczajnego. Każdorazowo, gdy zauważysz, że trening nie przynosi pożądanych rezultatów, pomyśl o nowych wyzwaniach dla ciała, dla których będzie musiało się rozbudować. Poznaj 7 sposobów na przyrost masy mięśniowej!

7 powodów, dla których każdy powinien stosować kreatynę

Kreatyna kojarzona jest przede wszystkim z suplementem wspomagającym rozrost mięśni i wzrost wytrzymałości treningowej. Kreatyna gromadzona w mięśniach wykazuje działanie antykataboliczne, co w przypadku suplementacji związku, pozwala na zahamowanie rozpadu włókien spowodowanego ciężkim treningiem. Poznaj 7 powodów, dla których każdy powinien stosować kreatynę.

4 sposoby na to, jak beta-alanina może opóźnić zmęczenie mięśni

Beta-alanina to niezwykle popularny suplement, którego główną zaletą jest opóźnienie zmęczenia mięśni. Skąd tak świetne rezultaty? Poznaj 4 sposoby na to, jak beta-alanina może opóźnić zmęczenie mięśni.

Znaczenie posiłku potreningowego

Posiłek potreningowy powinien być dla każdego z nas jedną z części treningu. Do swojego posiłku po treningu powinniśmy się przyłożyć w równym stopniu, jak do samego wykonywania ćwiczeń. W końcu to składniki odżywcze, jakie zostaną dostarczone chwilę po zakończeniu treningu będą miały wpływ na rozwój mięśni, a co za tym idzie – widoczne efekty naszych zmagań na siłowni. Przekonaj się, że posiłek potreningowy ma znaczenie.

Trening mięśni grzbietu - jak dobrać ćwiczenia na plecy

Trening pleców należy do najważniejszych podczas tygodnia treningowego. W końcu szerokie, umięśnione plecy, podobnie jak klatka są jednoznaczną wizytówką Twojej sprawności, włożonego w sylwetkę wysiłku oraz prezencji, której pozazdrości niejeden. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie ćwiczenia na plecy!

6 porad, jak utrzymać formę na wakacjach

Forma przygotowana na sezon wakacyjny może zostać z tobą na dłużej, jeśli tylko zastosujesz się do kilku prostych zasad i nie zaprzepaścisz ciężko wypracowanych efektów. Czas urlopu obfituje w różnorakie pokusy oraz szeroką gamę rozrywek, z których możemy korzystać. Niektórym nie sposób się oprzeć, ale połączenie przyjemnych wakacji ze zdrowym stylem życia jest możliwe!

6 powodów, przez które nie chudniesz

Chudnięcie to wbrew pozorom nie tylko obcinanie kalorii. Okres redukcyjny jest ciężkim czasem dla każdego organizmu. Podczas redukowania tkanki tłuszczowej możemy popełnić kilka podstawowych błędów, które uniemożliwią nam odchudzanie. Sprawdź, czego się wystrzegać i chudnij skutecznie!

5 korzyści ze stosowania kazeiny micelarnej

Kazeina micelarna jest bardzo często pomijanym źródłem białka. Swoje macosze traktowanie zawdzięcza długiemu czasowi wchłaniania, który jest powodem unikania jej tuż po treningu. Wbrew obiegowej opinii, kazeina jest białkiem pełnowartościowym, o niezastąpionych właściwościach, które pozwalają stosować ją jako białko na noc, a także produkt spożywany przy dłuższej przerwie w posiłkach. Poznaj 5 korzyści stosowania kazeiny micelarnej.

Kortyzol – jak go kontrolować?

Kortyzol pojawia się w zdecydowanej większości publikacji dotyczących ćwiczeń, treningu oraz samego odżywiania (nie tylko sportowców). Co tak naprawdę powoduje wzrost tego hormonu w organizmie? Czy powinniśmy się obawiać? Dlaczego powinniśmy kontrolować ilość kortyzolu we krwi?

5 zasad pomagających budować masę mięśniową

Przybranie masy mięśniowej i wyrzeźbienie mięśni jest kluczowym założeniem większości osób, które bywają na siłowni. Niestety wokół okresu masowego narosło wiele mitów i nieprawidłowych informacji. Zobacz, do jakich podstawowych zasad powinieneś się stosować, by masa była skuteczna, a Ty nabrał mięśni, a nie tkanki tłuszczowej.