Trener odpowiada

Jak nauczyć się pływać? Porady dla początkujących

Pływanie to jeden z najzdrowszych sportów. Pozwala m.in. odciążyć kręgosłup i poczuć się dobrze. Jeśli wcześniej nie nauczyłeś się pływać – nic straconego. W każdej chwili możesz zdobyć tę umiejętność i cieszyć się możliwość przepłynięcia co najmniej kilku długości basenu. ...

Czytaj dalej »

Suwnica Smitha - trening na siłę, masę i rzeźbę na maszynie

By przeprowadzić kompletny trening całego ciała, niezbędny jest przeważnie ogromny wachlarz sprzętu. Jak się jednak okazuje, są pojedyncze maszyny, które sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Do takich zaliczana jest suwnica Smitha. Nie jest ona wprawdzie tak efektowna, jak wolny ciężar, ale może być doskonałym uzupełnieniem treningu z obciążeniem. Pracować na niej można nad budowaniem masy, rzeźbą, a przede wszystkim siłą.

Przyspieszyć metabolizm - jak to zrobić?

Tempo przemiany materii warunkuje osiągnięcie celu treningowego. Szybszy metabolizm jest szczególnie istotny, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy, rozpoczynając okres redukcji tkanki tłuszczowej. Od czego zależne jest tempo przemiany materii? Jak przyspieszyć metabolizm?

Rolowanie dla każdego

Foam rolling to bardzo popularna technika poprawiania mobilności w ćwiczeniach crossfit. Aktualnie wykorzystywana jest również przez ćwiczących np. na siłowni. Taki masaż zapewnia rozluźnienie i lepszą regenerację mięśni. Przy okazji zmniejsza bóle mięśniowe. Jakie jeszcze korzyści przynosi regularne foam rolling? Czy faktycznie rolowanie jest dla każdego? Dowiecie się wszystkiego z naszego artykułu.

Roller do masażu, czyli jaki wałek wybrać?

Rozpoczynając rolowanie mięśni, warto mieć świadomość, że na rynku dostępne są różne rodzaje wałków. Dowiedz się czym różnią się poszczególne rollery i jaki wałek wybrać na początek przygody z foam rollingiem.

Co zrobić żeby zasnąć? Najlepsze sposoby na bezsenność

Od długości i jakości snu zależy nastrój, koncentracja, spostrzegawczość i stan zdrowia człowieka. Na bezsenność cierpi statystycznie co dziesiąty człowiek. Problemy ze snem mogą prowadzić, np. do większego stresu, depresji, czy stanów lękowych. Nie ma się co dziwić tak poważnym skutkom braku snu, ponieważ zajmuje on blisko 30 procent ludzkiego życia. Tym samym jego jakość ma znaczący wpływ na nastrój, samopoczucie, koncentracja i spostrzegawczość każdego człowieka. Jak uchronić się przed bezsennością? Jak poprawić jakość snu i przespać całą noc? Co zrobić żeby zasnąć? Sprawdźcie najlepsze sposoby na bezsenność - wszystkie informacje znajdziecie w naszym artykule.

Czym jest tętno spoczynkowe?

Mięsień sercowy odpowiada m.in. za dostarczenie tlenu i wartości odżywczych organizmowi. Im serce jest silniejsze - tym więcej krwi jest w stanie przepompować w ciągu jednego uderzenia. Brak obciążenia, podobnie jak w przypadku innych mięśni, osłabia go i kurczy. Stąd właśnie powstają różnice w ilości uderzeń serca na minutę. Tętno spoczynkowe nierozerwalnie wiąże się z pracą serca. Czym jest i jak obliczyć jego zakresy? Na co ma wpływ i czym różni się od tętna maksymalnego? Teorię i korzyści tętna spoczynkowego przedstawimy w artykule.

Rola pośladków w treningu

Pośladki stanowią istotny element każdego organizmu - nie tylko damskiego. Anatomia naszego ciała sprawia, że rola pośladków skupia się wokół stabilizowania pozycji podczas treningu, a także utrzymywania prawidłowego toru ruchu. Dowiedz się więcej o funkcjach i zadaniach pośladków w czasie ćwiczeń.

Czy piwo po treningu to dobry wybór?

Piwo po treningu pojawia się nie tylko w dyscyplinach biegowych. Równie często sięgają po nie amatorzy innych sportów. Czy piwo po treningu to dobry wybór? Dowiedz się czy piwo ma właściwości zdrowotne, a dlaczego należałoby go unikać i jak wpływa na aktywność organizmu.

Jak mierzyć procent tkanki tłuszczowej?

Tkanka tłuszczowa jest elementem ciała, którego chcielibyśmy się pozbyć całkowicie. Ale czy słusznie? Dowiedz się jaką rolę odgrywa tłuszcz w organizmie. Zmierz procent tkanki tłuszczowej i ciesz się estetyczną, zdrową sylwetką.

Naturalne spalacze tłuszczu – co działa najlepiej?

Naturalne spalacze tłuszczu zyskują coraz większą popularność. Syntetyczne reduktory tłuszczu ustępują im miejsca ze względu na znacznie większe bezpieczeństwo stosowania, możliwość wyboru składników i szeroką dostępność. Poznaj najlepsze, naturalne spalacze tłuszczu.