Trener odpowiada

Jak zacząć trenować street workout?

Street workout to rodzaj treningu, który może wykonywać każdy, bez względu na wiek i płeć. Poniższy artykuł skierowany jest głównie do osób początkujących, które pragną zacząć przygodę z tym sportem. Początki zawsze są trudne, jednak postaramy się w prosty sposób ...

Czytaj dalej »

Różnice między kalisteniką a street workout

Kalistenika i street workout są często uważane za ten sam sport. Różni je jednak wiele rzeczy. Czy te różnice są aż tak znaczące? Skąd wywodzi się jedna i druga nazwa? Jakich ram czasowych sięgają obydwa sporty? Który rodzaj treningu wybrać dla siebie? Poznaj główne różnice między kalisteniką, a street workout.

Monohydrat kreatyny - dawkowanie, efekty, skutki uboczne

Kreatyna jest nazywana królową wszystkich suplementów. Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających jej różne formy i odmiany. Monohydrat kreatyny jest najbardziej popularny. Co wyróżnia monohydrat na tle innych odżywek i dlaczego właśnie on zebrał sobie tak liczne grono zwolenników? Dowiedz się, czym jest monohydrat kreatyny!

Asymetria ciała – kiedy Twoje ciało jest dysproporcjonalne?

Nasze ciało nie jest idealnie symetryczne. O takim stanie rzeczy dowiadujemy się już w szkole na pierwszych lekcjach biologii. Często patrząc w lustro możemy wskazać różnice pomiędzy prawą i lewą stroną ciała. Asymetria ciała jest zupełnie normalnym zjawiskiem i zazwyczaj nie stanowi ona powodu do zmartwień. Rozszyfruj pojęcie asymetria ciała i dowiedz się co zrobić, kiedy jedna strona ciała jest większa od drugiej!

Hormon wzrostu – jak naturalnie zwiększyć jego poziom?

Od kiedy zaczęliśmy budować piękne i szczupłe sylwetki, marzyliśmy o magicznym leku, który pomoże nam uzyskać wymarzone efekty. Oczywiście nic nie zastąpi ciężkiej pracy i konsekwencji, jeśli chodzi o budowanie mięśni i utratę tkanki tłuszczowej. Ale idea wspaniałego eliksiru, który może pomóc przyspieszyć ten proces nie jest tylko mrzonką. Hormon wzrostu lub HGH ma potencjał, aby utorować drogę do młodszego, silniejszego i zdrowszego ciała. Dowiedz się jak naturalnie i bezpiecznie zwiększyć jego poziom, co automatycznie wpłynie na opóźnienie procesu starzenia się.

Jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni?

Zwiększenie objętości komórek jest niezbędne do odpowiedniego odżywienia i dotlenienia tkanki mięśniowej. To w znacznej części wpływa na to, czy regeneracja i rozbudowa przebiegną szybko i skutecznie. Dowiedź się, jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni!

Aminokwasy rozgałęzione – jaki stosunek BCAA jest najlepszy?

Aminokwasy rozgałęzione są popularnie stosowanym suplementem, który redukuje reakcje kataboliczne, jakie mogą wystąpić podczas intensywnego treningu. W niektórych przypadkach mogą także stanowić zapasowe źródło energii. Dowiedź się czym są aminokwasy rozgałęzione i jaki stosunek BCAA jest najlepszy!

Kortyzol – wszystko co musisz wiedzieć

Kortyzolem straszy każdy, kto wspomina o reakcjach katabolicznych w organizmie. W rzeczywistości jest to hormon steroidowy, pojawiający się w sytuacjach zwiększonego stresu. Wytwarzany przez korę nadnerczy, w dużym stężeniu utrzymującym się długi czas, może przyczynić się do zaburzeń metabolizmu białek i węglowodanów. Dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o kortyzolu!

6 powodów, dla których warto stosować gainer

Odżywki na masę mięśniową są jednymi z najczęściej wybieranych produktów do suplementacji dla zawodników. Dla wielu jedynym słusznym rozwiązaniem jest białko serwatkowe. Tymczasem to gainer pozwoli na uzupełnienie brakującej energii – w szczególności gdy masz problemy z przybieraniem na wadze. Pamiętaj, że gainer to nie tylko dodatkowe węglowodany, ale także dodatkowa porcja glutaminy, BCAA, kreatyny. Poznaj 6 powodów, dla których warto stosować gainer.

Czym jest kalistenika?

Przebierając się w szatni po skończonym treningu usłyszałem rozmowę dwóch osób na temat kalisteniki. Podsłuchana rozmowa i przedstawione przez nieznajomych informacje były na tyle ciekawe, że zainteresowałem się tę formą aktywności fizycznej. Chciałbym się dowiedzieć, czym jest kalistenika? Czy do wykonywania ćwiczeń wchodzących w jej skład niezbędne jest posiadanie specjalnego sprzętu treningowego?

Obalamy mity – sprawdź, czy pas neoprenowy spala tłuszcz

Proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jest długotrwały i wymaga wielu poświęceń oraz systematycznej pracy. Stąd też nie należy się dziwić, że osoby odchudzające się szukają rozwiązań, które przyśpieszą osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednym z takich wynalazków jest pas neoprenowy. Jednak, czy faktycznie przyśpiesza on proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej?