Trener odpowiada

Roller do masażu, czyli jaki wałek wybrać?

Rozpoczynając rolowanie mięśni, warto mieć świadomość, że na rynku dostępne są różne rodzaje wałków. Dowiedz się czym różnią się poszczególne rollery i jaki wałek wybrać na początek przygody z foam rollingiem.

Czytaj dalej »

Jak mierzyć procent tkanki tłuszczowej?

Tkanka tłuszczowa jest elementem ciała, którego chcielibyśmy się pozbyć całkowicie. Ale czy słusznie? Dowiedz się jaką rolę odgrywa tłuszcz w organizmie. Zmierz procent tkanki tłuszczowej i ciesz się estetyczną, zdrową sylwetką.

Naturalne spalacze tłuszczu – co działa najlepiej?

Naturalne spalacze tłuszczu zyskują coraz większą popularność. Syntetyczne reduktory tłuszczu ustępują im miejsca ze względu na znacznie większe bezpieczeństwo stosowania, możliwość wyboru składników i szeroką dostępność. Poznaj najlepsze, naturalne spalacze tłuszczu.

Jak poprawnie stosować cheat day?

Cheat day to upragniony dzień każdego, kto redukuje tkankę tłuszczową. Odpowiednio stosowany może przyczynić się do poprawy naszych osiągnięć, jednak wystarczy kilka błędów, by zrujnować wielodniową pracę. Dowiedz się, jak poprawnie stosować cheat meale!

Kawa przed bieganiem

Kawa przed bieganiem dostarcza nam stymulanta, jakim jest kofeina. Pobudzenie do działania i podniesienie ciśnienia jakie gwarantuje, może okazać się niezwykle korzystne dla biegających osób. Jednak czy każdy powinien pić kawę przed bieganiem?

Lipomastia – czym jest i jak ją leczyć?

Lipomastia jest częstym problemem dotykającym mężczyzn w zróżnicowanym wieku. Wyglądające kobieco piersi są przyczyną szeregu kompleksów. Dowiedz się, jak walczyć z lipomastią, skąd się wzięła i czy jest równoznaczna z ginekomastią.

Jedzenie przed snem – dobry czy zły pomysł?

Jedzenie przed snem w zbilansowanej diecie zdaje się być zabronione – kolacja funkcjonuje jako jedna z głównych przyczyn przybierania na wadze. Ale czy na pewno tak jest? Dowiedz się, jak jedzenie ostatniego posiłku w dniu i jego kompozycja wpływa na twój organizm. Ten artykuł pozwoli Ci w końcu odpowiedzieć na pytanie: czy jedzenie przed snem – to dobry czy zły pomysł?

Sposób na odciski

Odciski są nieodłącznym elementem ćwiczeń na siłowni. Pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z wysokimi, wymagającymi ciężarami, a także przy wykonywaniu dużej liczby powtórzeń i częstych treningach. A jaki jest najlepszy sposób na odciski?

Jak spalić tłuszcz z ud?

Zdecydowana większość pań zastanawia się, jak spalić tłuszcz z ud. W wielu przypadkach korzystamy ze specjalnych diet i zestawów ćwiczeń nie wiedząc, że ogólna redukcja tkanki tłuszczowej powinna być podstawą dążenia do estetycznych ud. Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z tłuszczem na tej partii ciała.

Leptyna i jej wpływ na zdrowie

Hormony wpływają m.in. na samopoczucie, zdrowie czy inne funkcje życiowe człowieka. Leptyna jest hormonem wydzielanym przez komórki tłuszczowe. Odpowiada ona za regulację spożywania pokarmów, poprzez hamowanie ośrodku głodu. Blokuje powstanie neuroprzekazników spożywanych pokarmów, znajdujących się w mózgu. Jak dokładnie działa leptyna? Na co wpływa a z czym się wiąże jej obecność w organizmie?

Dieta trenującego w niedoczynności tarczycy

Hormony tarczycy odpowiadają za procesy energetyczne organizmu, kontrolę metabolizmu białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin. Zaburzone funkcjonowanie hormonów w postaci niedoczynności tarczycy wpływa na zaburzenia metabolizmu składników odżywczych, zatrzymanie wody oraz gromadzenie tkanki tłuszczowej.