Trener odpowiada

Jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni?

Zwiększenie objętości komórek jest niezbędne do odpowiedniego odżywienia i dotlenienia tkanki mięśniowej. To w znacznej części wpływa na to, czy regeneracja i rozbudowa przebiegną szybko i skutecznie. Dowiedź się, jak zwiększyć objętość komórek dla lepszych wzrostów mięśni!

Aminokwasy rozgałęzione – jaki stosunek BCAA jest najlepszy?

Aminokwasy rozgałęzione są popularnie stosowanym suplementem, który redukuje reakcje kataboliczne, jakie mogą wystąpić podczas intensywnego treningu. W niektórych przypadkach mogą także stanowić zapasowe źródło energii. Dowiedź się czym są aminokwasy rozgałęzione i jaki stosunek BCAA jest najlepszy!

Kortyzol – wszystko co musisz wiedzieć

Kortyzolem straszy każdy, kto wspomina o reakcjach katabolicznych w organizmie. W rzeczywistości jest to hormon steroidowy, pojawiający się w sytuacjach zwiększonego stresu. Wytwarzany przez korę nadnerczy, w dużym stężeniu utrzymującym się długi czas, może przyczynić się do zaburzeń metabolizmu białek i węglowodanów. Dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o kortyzolu!

6 powodów, dla których warto stosować gainer

Odżywki na masę mięśniową są jednymi z najczęściej wybieranych produktów do suplementacji dla zawodników. Dla wielu jedynym słusznym rozwiązaniem jest białko serwatkowe. Tymczasem to gainer pozwoli na uzupełnienie brakującej energii – w szczególności gdy masz problemy z przybieraniem na wadze. Pamiętaj, że gainer to nie tylko dodatkowe węglowodany, ale także dodatkowa porcja glutaminy, BCAA, kreatyny. Poznaj 6 powodów, dla których warto stosować gainer.

Czym jest kalistenika?

Przebierając się w szatni po skończonym treningu usłyszałem rozmowę dwóch osób na temat kalisteniki. Podsłuchana rozmowa i przedstawione przez nieznajomych informacje były na tyle ciekawe, że zainteresowałem się tę formą aktywności fizycznej. Chciałbym się dowiedzieć, czym jest kalistenika? Czy do wykonywania ćwiczeń wchodzących w jej skład niezbędne jest posiadanie specjalnego sprzętu treningowego?

Obalamy mity – sprawdź, czy pas neoprenowy spala tłuszcz

Proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jest długotrwały i wymaga wielu poświęceń oraz systematycznej pracy. Stąd też nie należy się dziwić, że osoby odchudzające się szukają rozwiązań, które przyśpieszą osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednym z takich wynalazków jest pas neoprenowy. Jednak, czy faktycznie przyśpiesza on proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej?

Co zrobić z niezrealizowanymi treningami?

Ze względu na chorobę pominąłem trzy treningi z realizowanego przez siebie planu treningowego. Czy w takiej sytuacji mam je ‘odrobić’ w wolnej chwili, czy też ćwiczyć dalej zgodnie z planem? Czy w ogóle należy ‘odrabiać’ niezrealizowane treningi?

Obalamy mity – sprawdź dlaczego A6W nie spala tłuszczu

Moim głównym celem treningowym jest przede wszystkim chęć pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha. W związku z tym chciałbym rozpocząć A6W. Jednak niedawno usłyszałem, że ten program treningowy nie przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej z brzucha. Czy A6W faktycznie nie prowadzi do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej? Bardzo proszę o odpowiedź.

Wpływ treningów na poziom insuliny

Z racji tego, że cierpię na cukrzycę, a chciałbym rozpocząć systematyczne wykonywanie treningów, zastanawiam się, czy ćwiczenia fizyczne wpływają na poziom insuliny? Czy rodzaj wykonywanych na treningach ćwiczeń może oddziaływać na stężenie insuliny? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Czy ćwiczenia wpływają na poziom testosteronu?

Wiem, że testosteron uznawany jest za męski hormon. Ze szkoły pamiętam, że odpowiada on za powstanie i rozwój typowo męskich cech, na przykład zarostu na twarzy. Jako pasjonata aktywnego trybu życia zastanawia mnie jednak, czy ćwiczenia fizyczne mają wpływ na jego poziom? Czy istnieje jakiś konkretny rodzaj ćwiczeń, który w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia jego poziomu?