Trener odpowiada

Od czego zależy siła?

W listopadzie zacząłem uczęszczać na siłownie wraz z moim kolegą. Nasze wyniki siłowe na starcie były podobne, wręcz identyczne. Po 3 miesiącach wspólnych treningów (ćwiczymy razem) zauważyłem, że pod względem siłowym zostałem w tyle. Co może być przyczyną? Od czego zależy ludzka siła?

Dlaczego nie rosnę?

Trenuję od kilku miesięcy na siłowni, moja sylwetka rzeczywiście się polepszyła, jeżeli chodzi o rzeźbę. Niestety cokolwiek bym robił i jak mocno się nie starał moje mięśnie nie chcą rosnąć.

Ćwiczenia = bezpieczny wyjazd na narty

W zeszłym sezonie zimowym nabawiłem się kontuzji na nartach już podczas drugiego dnia mojego pobytu. Spowodowane to było brakiem odpowiedniego przygotowania ciała do tak intensywnego wysiłku. Tej zimy chciałby uniknąć podobnej sytuacji i dlatego chciałbym się dowiedzieć co robić, aby odpowiednio przygotować się do sezonu narciarskiego.

Alternatywny trening brzucha - lepszy niż A6W

Powiem szczerze, ćwiczenie brzucha (mimo, że ważne) jest dla mnie trudne i monotonne. Myśl o wykonywaniu sporej liczby powtórzeń, by poczuć mięsień, działa na mnie demobilizującą. Czy można ćwiczyć mięśnie brzucha w inny niż klasyczny sposób: wykonywanie brzuszków w różnych pozycjach?

Niebezpieczeństwa treningu na siłowni

Chce zacząć korzystać z siłowi, jednak za nim to nastąpi chciałbym dowiedzieć się, czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa treningu siłowego? Podejrzewam, że tak i w związku z tym moje pytanie. Jaki uraz, uszkodzenie, dolegliwość mogą mnie spotkać na siłowni?

Powtórzenia szybko czy wolno

Mam problem, ponieważ usłyszałem, że efekt moich ćwiczeń jest też uzależniony od szybkości z jaką wykonuje powtórzenia. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ruchy z ciężarami wykonywać mam szybko czy wolno?

Happy end – alternatywny sposób zakończenia treningu

Moje pytanie związane jest z końcową częścią każdego treningu. Zgodnie z metodyką jednostka treningowa powinna kończyć się wyciszeniem organizmu oraz ćwiczeniami rozciągającymi. Czy istnieją alternatywne formy, które mogą zastąpić tradycyjny sposób zakończenia ćwiczeń?

Ćwiczenia cardio przed czy po treningu siłowym

Chodzę na siłownię już kilka miesięcy, na treningu robię tego samego dnia ćwiczenia siłowe i aerobowe. Od jakiegoś czasu się zastanawiam od czego powinienem zaczynać trening. Czy lepiej rozpocząć ćwiczenia od siłowni czy może najpierw zabrać się za trening na maszynach cardio? Która kolejność jest lepsza?

Ćwiczyć, czy nie ćwiczyć podczas choroby, oto jest pytanie

Jak to jest z chorobą i treningami? Jeżeli gorączka i złe samopoczucie złapią nas w kleszcze, czy należy wówczas ćwiczyć? To jest mój dylemat, w całym roku każdemu zdarzają się przeziębienia. Czy, jeżeli jestem chory, mam wykonać trening, czy dać spokój i odpocząć?

Ćwicz nogi, będziesz wielki!

Słyszałem, że jeżeli chce się budować masę mięśniową należy obowiązkowo wykonywać ćwiczenia na mięśnie ud. Czy to prawda? Jak ćwiczenia na nogi wpływają na wielkość mięśni całego ciała?