Gadżety wspomagające trening

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Gadżety wspomagające trening
Moje pytanie wiąże się z akcesoriami, które pomagają efektywnie ćwiczyć i kontrolować osiągane rezultaty. Nie mam na myśli środków zastępujących trenowanie typu: cudowne tabletki, czy urządzenia z impulsami pobudzającymi mięśnie z telesklepów. Chciałbym dowiedzieć się, co warto kupić, by proces trenowania stał się i bardziej efektywny, a same treningi bardziej komfortowe.

Najważniejsze elementy, które wpływają na poprawę wyglądu i zdrowia naszego ciała to plan treningowyi dieta ściśle powiązana z treningami. Odpowiednie połączenie tych dwóch składowych wpływa w sposób optymalny na estetykę ciała orazwyniki sportowe. Wszystko pozostałe jest tylko uzupełnieniem, które może wystąpić, jednak nie musi.

Akcesoria treningowe, które poprawiają komfort ćwiczeń:

Spodnie i koszulka termoaktywne:

Ubrania termoaktywne wykonane są z innowacyjnego materiału, który zapewnia przede wszystkim komfortowe samopoczucie i doskonały wygląd podczas treningu. Ubranie termo idealne przylega do skóry, likwiduje zapach potu, eliminuje hałas podczas ruchów (szelest), pochłania wilgoć, poprawiają mobilność ruchów oraz ogrzewa ciało w zimne dni.

Opaski na czoło i nadgarstki:

Opaski są wykonane ze 100 procentowej bawełny, przez co umożliwiają wchłanianie potu. Podczas treningi czoło oraz ręce narażone są na intensywnie pocenie się, opaski z bawełny wchłania kropelki potu (na głowie) i umożliwiają otarcie miejsc wilgotnych (twarz, ręce). Idealne dla osób, które intensywnie się pocą oraz dla osób, które lubią komfort w czasie ćwiczeń

Rękawice do ćwiczeń:

Specjalne rękawice wykonane ze skóry z domieszką tworzyw sztucznych oraz niekiedy z usztywnieniem na stronie wewnętrznej. Przeciwdziałają powstawaniu odcisków podczas ćwiczeń na siłowni. Dodatkowo potęgują przyczepność ręki ze sprzętem do ćwiczeń.

Odtwarzacze muzyki:

Urządzenia odtwarzające muzykę dla wielu są niezastąpionym gadżetem do efektywnego trenowania. Ulubiona muzyka może poprawiać koncentracje podczas treningu, dodawać energii i zwiększać motywację do ćwiczeń. Niektórzy dostosowują muzykę do charakteru ćwiczeń, do intensywnych ćwiczeń wybierają mocną i szybka, do mniej intensywnych -łagodną i wolną.

Gadżety, które pomagają zwiększyć efektywność treningów:

Pulsometr:

Niezbędne urządzenie, które umożliwia kontrole tętna podczas ćwiczeń cardio. Dodatkowo poprzez wbudowaną pamięć potrafi zapisać dane treningowego, która można na spokojnieanalizować w domu. Dzięki pulsometrowi możemy kontrolować różne wartości pracy serca zależne od czasu, dystansu, prędkości, czy wysokości nad poziomem morza.

Krokomierz:

Urządzenie wykorzystane przez osoby lubiące spacery, nordic walking, wędrówki górskie. Jego główną funkcją jest podawanie aktualnej liczby wykonanych kroków w danym czasie lub na danym dystansie.

Stoper:

Czas w treningu odgrywa ważną rolę. Za pomocą stopera można kontrolować czas całego treningu, długość przerw pomiędzy ćwiczeniami, lub wsportach cardio: czy odcinków lub na całym danym dystansie. Stoper jest najbardziej powszechnym urządzeniem, które każdy posiada.

Urządzenia pomagające kontrolować efekty potrenowawszy

Waga z pomiarem poziomu tkanki tłuszczowej:

Standardowo funkcja: pomiar masy ciała, jest wskaźnikiem wartościowym w procesie odchudzania i budowy masy mięśniowej.Opcja – pomiartłuszczu w organizmie, umożliwia precyzyjne określenie tkanki tłuszczowej w procentach, co wraz z pomiarem masy ciała daje rzetelny obraz postępów treningowych.

Miara krawiecka:

Prosta, a zarazem nieomylna forma kontroli postępów treningowych. Miara krawiecka umożliwia badanie obwodów ciała, na które oddziałuje: trening, dieta lub jednocześnie jednoi drugie. Mierzenie partii mięśniowych jest jednym z najbardziej obiektywnych wskaźników zmian w ciele.

Aparat cyfrowy:

Urządzenie, które obecnie jest równie powszechne co stoper. Za pomocą rejestracji fotograficznej można śledzić zmiany poszczególnych części ciała w czasie. Wykonywanie regularnie zdjęć własnej sylwetki w średnich odstępach czasowych, umożliwia śledzenie zmian i tych pozytywnych i negatywnych. Rejestracja ciała powinna być zawsze wykonana w taki sam sposób (pozycja i partia ciała)

Kamera video:

Wykorzystywana w sportachgdzie niezwykle ważna jest technika wykonania poszczególnych elementów.Obraz z kamery umożliwia wychwycenie błędów w poszczególnych ruchach, ćwiczeniach, co pozwala na dopracowanie techniki. Dla amatorów kamera cyfrowa może być wykorzystana jako skarbnica wiedzy, do zarejestrowania nowego ćwiczenia i techniki jego wykonania.


Nie bardzo rozumiem po ci ci tam ta kamera :P ? Niby możesz nakręcić ale po co to komu ?

Ja nie kiedy nagrywam jak ćwiczę. Potem wiem czy dobrze wykonuje ćwiczenie

Całe moje długie życie byłem przekonany że skuteczność ciuszków specjalizowanych jest w 80% chwytem marketingowym. Przekonałem się dopiero po kupnie koszulki rowerowej skuszony innym chwytem marketingowym :) wygoda bez porównania do bawełnianego t-shirt'a. Obecnie dedykowane ciuszki rowerowe nie są już gadżetem ale czymś naturalnym w moim odczuciu.

Odpowiednio komfortowe ubranie oraz dobra muzyka, by zagłuszyć ciszę i odgłosy przyrządów treningowych i więcej do szczęście nie potrzeba. Naturalnie wszystkie wymienione przez autora gadżety mogą pozytywnie wpłynąć na nasze morale i zaangażowanie do treningu. Jak dla mnie wystarczy dobra muzyka i równie dobry ciuch :-) Co do kamer, lepsze jest odpowiednio duże lustro, niestety odpowiednio droższe :-/

Według mnie, prócz wygodnych ubrań i muzyki w uszach nic więcej nie potrzeba.