Odżywianie

Dieta FODMAP – zalecana i pomocna w zespole jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego to choroba układu pokarmowego, która nie jest uwarunkowana zmianami organicznymi ani biochemicznymi. Schorzenie dotyczy zwykle jelita cienkiego i grubego. Objawia się zaburzeniami rytmu wypróżnień i bólami brzucha. Leczenie polega na zażywaniu odpowiednich lekarstw, uczęszczaniu na psychoterapię oraz ...

Czytaj dalej »

Dieta paleo – zasady, przepisy i przykładowy jadłospis

Dieta paleo dostarcza przede wszystkim dużo białka. Nic dziwnego, że podstawą systemu żywieniowego są ryby i mięso. Dzięki stosowaniu tej diety człowiek jest zdrowszy i może zrzucić trochę kilogramów. Czy to faktycznie prawda? Poznaj zasady, przepisy i jadłospis według diety paleo.

Produkty wysokobiałkowe – dieta, jadłospis oraz posiłki diety bogatej w białko

Dieta wysokobiałkowa od lat bije rekordy popularności. Dla wielu osób jest jedynym sposobem na odzyskanie szczupłej sylwetki. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy taka dieta jest zdrowa i bezpieczna? Dowiedz się więcej na temat diety proteinowej i zdecyduj, czy naprawdę jest idealna dla Ciebie!

Guarana – działanie, stosowanie i dawkowanie

Guarana to niesamowity środek, stosowany od tysięcy lat. Dzisiaj coraz częściej docenia się jej właściwości - nie tylko na treningu. Niektórzy uważają, że jest lepsza od kawy i przedtreningówek. Co takiego oferuje guarana? Jak dokładnie działa, jak ją dawkować i stosować?

Oczyść organizm kaszą - dieta gryczana, jaglana i jęczmienna na oczyszczenie z toksyn

Organizm narażony jest dzisiaj m.in. na bardzo negatywny wpływ środowiska i ataki wielu szkodliwych substancji. W tej sytuacji regularne oczyszczanie organizmu staje się niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jedną z metod na skuteczne oczyszczenie organizmu może być dieta. Czy plan dietetyczny, oparty na kaszy, może być odpowiednim na to sposobem? Oczyść organizm kaszą - sprawdź dietę gryczaną, jaglaną i jęczmienną na oczyszczenie się z toksyn.

Energia w organizmie i jej zapasy

Energia jest kluczowa dla przemian metabolicznych zachodzących w naszym ciele. To jej ilość będzie decydowała o tym m.in. czy zmniejszamy, czy zwiększamy wagę. Jej uzupełnienie przed treningiem ma decydujący wpływ do efektu wizyty na siłowni. Energia w organizmie i jej zapasy - dowiedz się więcej.

Jakie witaminy w zimę?

W okresie zimowym o świeże warzywa i owoce bardzo trudno. To powoduje, że nasza dieta często nie dostarcza odpowiednich ilości witamin i minerałów, niezbędnych do funkcjonowania i treningu. Jakie witaminy brać w zimę? Sprawdź na jakie substancje należy zwrócić uwagę i skąd je czerpać.

Siemię lniane - oczyść organizm i popraw metabolizm w prosty sposób!

Siemię lniane to produkt, który niesie mnóstwo korzyści dla organizmu. Ma niezwykłe właściwości, a dodatkowo kosztuje mniej niż kilka złotych. Jeśli warto sięgnąć po któryś z produktów, okrzykniętych mianem super żywności, to jest to zdecydowanie siemię lniane. Oczyść organizm i popraw metabolizm w prosty sposób.

Pomysły na pierwszy posiłek, czyli co jeść na śniadanie?

Zdrowe śniadanie może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza gdy chcemy je przygotować szybko i smacznie. Podpowiadamy jaka jest rola śniadania i czy faktycznie jest niezbędne w każdym dniu. Co jeść na śniadanie? Sprawdźcie pomysły na pierwszy posiłek.

Najlepsze produkty pochodzenia roślinnego bogate w białko

Źródłem protein w diecie nie muszą być produkty pochodzenia zwierzęcego. Dla urozmaicenia naszych posiłków, prócz mięsa, jajek i twarogu, warto również włączyć produkty roślinne bogate w białko. Dzięki temu każdy z ćwiczących jest w stanie dostarczyć dodatkowego budulca dla mięśni. Ważny jest też fakt, że rośliny dostarczają często wielu witamin i minerałów. Sprawdźcie sami, jakie produkty roślinne mają najwięcej białka i które warto jeść.

Suplementacja w street workout

Czy suplementacja w street workout jest potrzebna? To pytanie, które z czasem zadaje sobie coraz więcej trenujących. W większości sklepów znajdujemy setki odżywek, o których istnieniu pojęcia wcześniej nie mieliśmy. Co składa się na niezbędny zestaw i czy tak naprawdę odżywki są potrzebne? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat suplementacji w treningu street workout.