Odżywianie

Mutant Mass - efekty i działanie

Mutant Mass jest suplementem diety o charakterze węglowodanowo białkowym, zwanym również gainerem. Swój skład opiera w głównej mierze o węglowodany, które w tego typu produktach mogą stanowić nawet 80% masy całkowitej. Pozostałą część tworzą białka oraz nieznaczna ilość tłuszczu. Mutant ...

Czytaj dalej »

Whey Protein Complex - działanie

Każda osoba prowadząca zdrowy tryb życia wie jak ważną role w dziennym jadłospisie pełni białko. Jest ono odpowiedzialne między innymi za przyspieszenie metabolizmu, budowę włókien mięśniowych, zapobieganie ich degradacji i wiele innych. Niestety czasami trudno dopiąć dietę tak, aby niczego w niej nie brakowało. Z pomocą przychodzą suplementy, które uzupełniają takie właśnie niedobory. Rekomendowanym produktem uzupełniającym podaż białka w diecie jest Whey Protein Complex 100 marki Olimp. Jaki jest skład tego produktu oraz jak go dawkować?

Trec Clenburexin - skład i opinie

Osoby trenujące sporty sylwetkowe jak i również walczące z nadwagą, doskonale rozumieją trud procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Rygorystyczna dieta oraz ciężkie treningi małymi krokami zbliżają do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Czasami jednak przychodzi okres stagnacji, w którym pomimo dużych wysiłków zmiany przestają być widoczne. Sposobem na przełamanie tego stanu rzeczy jest suplementacja tzw. spalaczami tłuszczu. Godnym polecenia przedstawicielem tego typu preparatów jest Clenburexin od firmy Trec. Jaki jest jego skład i działanie na organizm?

Dieta FODMAP – zalecana i pomocna w zespole jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego to choroba układu pokarmowego, która nie jest uwarunkowana zmianami organicznymi ani biochemicznymi. Schorzenie dotyczy zwykle jelita cienkiego i grubego. Objawia się zaburzeniami rytmu wypróżnień i bólami brzucha. Leczenie polega na zażywaniu odpowiednich lekarstw, uczęszczaniu na psychoterapię oraz zmianie swojego jadłospisu. Pomocna podczas terapii jest dieta FODMAP. Na czym polega ta kuracja? Jakie produkty należy wykluczyć ze swojego codziennego menu? Jak wygląda przykładowy jadłospis? Czy wegetarianie i weganie też mogą stosować dietę FODMAP?

Dieta Kwaśniewskiego

Każdy z nas szuka niezawodnych sposobów na poprawienie sylwetki, przeglądając ogrom treści na temat pozbycia się zbędnych kilogramów. Czy są faktycznie skuteczne diety, które pomogą ćwiczącym zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej? Jedną z takich ogólnodostępnych propozycji jest tzw. dieta optymalna, czyli dieta Kwaśniewskiego. Na czym polega?

Dieta lekkostrawna - co jeść?

Dieta lekkostrawna nie jest dietą restrykcyjną. Wbrew obiegowej opinii, stanowi system żywieniowy zapewniający doskonałe przygotowanie ciała na wyzwania dnia codziennego, a także trening. Po jakie produkty sięgać na diecie lekkostrawnej?

Idealne śniadanie – jakie powinno być śniadanie na diecie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pomaga rozpocząć nowy dzień, dostarcza niezbędnych składników odżywczych, a także daje energię na cały poranek. Co powinniśmy jeść na śniadanie, by czuć się jak najlepiej?

Ketoza na siłowni, czyli dieta ketogeniczna

Wszyscy szukamy diety, która pomoże nam osiągnąć upragnioną sylwetkę bez szkody dla organizmu. Szczególnie, jeśli na co dzień uprawiamy sport, zależy nam, żeby wydolność naszego organizmu nie zmniejszyła się w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Dieta ketogeniczna przynosi świetne rezultaty, choć zarazem jest bardzo wymagająca. Jakie są jej zasady? Czy faktycznie jedząc tłuszcz możemy spalać tłuszcz? Przeczytaj więcej o ketozie na siłowni.

Dieta paleo – zasady, przepisy i przykładowy jadłospis

Dieta paleo dostarcza przede wszystkim dużo białka. Nic dziwnego, że podstawą systemu żywieniowego są ryby i mięso. Dzięki stosowaniu tej diety człowiek jest zdrowszy i może zrzucić trochę kilogramów. Czy to faktycznie prawda? Poznaj zasady, przepisy i jadłospis według diety paleo.

Produkty wysokobiałkowe – dieta, jadłospis oraz posiłki diety bogatej w białko

Dieta wysokobiałkowa od lat bije rekordy popularności. Dla wielu osób jest jedynym sposobem na odzyskanie szczupłej sylwetki. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy taka dieta jest zdrowa i bezpieczna? Dowiedz się więcej na temat diety proteinowej i zdecyduj, czy naprawdę jest idealna dla Ciebie!

Guarana – działanie, stosowanie i dawkowanie

Guarana to niesamowity środek, stosowany od tysięcy lat. Dzisiaj coraz częściej docenia się jej właściwości - nie tylko na treningu. Niektórzy uważają, że jest lepsza od kawy i przedtreningówek. Co takiego oferuje guarana? Jak dokładnie działa, jak ją dawkować i stosować?