Odżywianie

Banan – także dla osób odchudzających się

Banany często uznawane są jako owoce dobre dla sportowców, jednak niewłaściwe dla osób odchudzających się. Tymczasem ich smakiem mogą cieszyć się także ci, którzy dbają o figurę, ponieważ banany, chociaż dostarczają więcej kalorii niż inne owoce, są także źródłem cennych związków.

Dobra dieta = sukces w zawodach

Wielu sportowców przypomina sobie o tym jak ważne jest odżywianie, na kilka dni przed zawodami oraz w dniu startowym. Tymczasem od rodzaju diety może zależeć osiągniecie sukcesu lub poniesienie porażki. Pojawia się więc szereg wątpliwości dotyczących tego co jeść i jak często, a także jak powinien wyglądać oraz kiedy powinien mieć miejsce ostatni posiłek przed zawodami.

Mięso vs. odżywka

Białko od zawsze uważane było za kluczową substancję odżywczą dla sportowców. Jest ono niezbędne do budowania mięśni, ich regeneracji i do osiągania sukcesów w sporcie. Kwestie te są bezsprzeczne. Białko białku nie jest jednak równe, zastanówmy się zatem, który jego rodzaj przyniesie więcej korzyści dla organizmu: czy białko pochodzące z pożywienia (dla przykładu weźmy mięso) czy może białkowa odżywka?

Żurawina dobra na...

Od dawna była uznawana za roślinę o prozdrowotnych właściwościach, zwłaszcza w odniesieniu do układu moczowego. Dzisiejsze badania tylko potwierdzają jej dobroczynny wpływ na organizm.

Mleko ESL

Jak wiele nas lubi mleko... UHT to syf pasteryzowane w temperaturze 2 krotnie wyższą od temperatury wrzenia... na rynek wchodzi jednak nowe mleko ESL

Sławna oliwa z oliwek

W krajach śródziemnomorskich jest używana niemal do każdej potrawy, a i u nas rośnie zainteresowanie tym tłuszczem. Właściwości zdrowotne oliwy z oliwek znane i cenione są już od dawna. Jest ona wykorzystywana jako naturalny lek i substancja pomagająca w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, jak również w kosmetologii. Czemu zatem zawdzięcza swoją sławę i co w sobie kryje?

Zachowaj zdrowie i zgrabną sylwetkę

Każdy z nas chciałby przez długie lata cieszyć się doskonałym zdrowiem, a także móc się pochwalić zgrabną sylwetką. Istnieje kilka zasad, które pomogą nam to uzyskać.

Miłosna uczta

Walentynki są okazją do wyznania uczuć bliskiej nam osobie. Jest to czas, który warto spędzić tylko we dwoje. Dobrym pomysłem może być wspólne przygotowanie uczty, która jeszcze bardziej wzbudzi pożądanie kochanków.

Zdrowy czosnek

Dla niektórych jest bardzo ważnym dodatkiem do potraw lub też panaceum na przeziębienie, inni nie mogą znieść jego zapachu. Zanim jednak nie zaprosimy czosnku do naszej kuchni, warto bliżej przyjrzeć się jego właściwościom.

Tradycyjna polska Wigilia

73% ankietowanych internautów przyznaje, iż nie wyobraża sobie Wigilii bez tradycyjnych potraw. Zdaniem tych osób jest to nieodłączna część Świąt. Wielu Polaków uważa też, że Wigilia jest najważniejszym dniem w roku.