Trening

10 wskazówek treningowych dla początkujących

Rozpoczęcie przygody z treningiem jest z całą pewnością ekscytującym przeżyciem. Idziemy na siłownie z nadzieją odmienienia swojej sylwetki, polepszenia stanu zdrowia oraz poprawy kondycji. Czeka na nas jednak wiele pułapek oraz niebezpieczeństw. Dlatego właśnie w tym artykule przedstawię 10 wskazówek treningowych dla osób początkujących. Mam nadzieję, że te rady uchronią was przed kontuzjami i pozwolą osiągnąć szybkie efekty. Przede wszystkim jednak mają sprawić żebyście trenując efektywnie zakochali się w treningu i sportowym trybie życia. Poznaj 10 wskazówek treningowych dla początkujących.

6 błędów, przez które nie chudniesz

Pogoń za szczupłą sylwetką jest nie tylko trudna, ale i dość pogmatwana. Zwiększona ilość powtórzeń spali więcej kalorii, ale równocześnie trudniej będzie budować mięśnie. Należałoby redukować kalorie, ale kilka więcej nie zaszkodzi, więc może lepiej po prostu jeść rozsądnie? Wszystkie informacje bombardujące Cię z wielu stron mogą wprowadzić prawdziwy zamęt. Unikanie podstawowych błędów pozwoli Ci zbudować wymarzoną sylwetkę nie tylko na lato. Poznaj 6 z nich.

Trening obwodowy 3 razy w tygodniu

Nie masz za dużo czasu w ciągu dnia czy też tygodnia, a lubisz ćwiczyć? Trening obwodowy sprawdzi się idealnie. Wystarczy 30-40min, a wykonasz trening całego ciała niezależnie czy robisz rzeźbę czy też masę. Wypróbuj trening obwodowy 3 razy w tygodniu.

Trening na masę 4-dniowy dla zaawansowanych

Trening na masę dla osób zaawansowanych wymaga dużo większej wiedzy na temat biomechaniki ciała, ale również wykorzystywania zaawansowanych metod treningowych, które zwiększą i przyspieszą osiągnięcie upragnionych rezultatów. Często osoby z dłuższym stażem obserwują stagnację, ponieważ nie zmieniają nawyków i ćwiczą cały czas w jeden sposób. Jeżeli masz właśnie takie problemy to ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie. Poznaj trening na masę 4-dniowy dla zaawansowanych.

Trening Push Pull na masę dla zaawansowanych

Trening Push Pull jest często wykorzystywany przez osoby zaawansowane podczas budowania masy mięśniowej. Stosuje się w nim różne techniki, aby poprawić rezultaty. Osoby zaawansowane często uwzględniają w swoich treningach słabsze partie mięśniowe jak i proporcje sylwetkowe. W dalszej części artykułu poznasz przykładowy trening Push Pull na masę dla zaawansowanych.

Trening FBW 3-dniowy

Full Body Workout, bo tak właśnie brzmi pełna nazwa treningu FBW, charakteryzuje się wykonaniem ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe podczas jednego treningu. Korzystać z tej metody powinny osoby początkujące i średnio zaawansowane. Osoby zaawansowane często wykorzystują ją w ostatni tygodniach przed zawodami. FBW sprawdzi się zarówno w treningu na masę jak i na rzeźbę. Poznaj trening FBW 3-dniowy.

5 wskazówek, jak szybko spalić tłuszcz na brzuchu

Tłuszcz na brzuchu jest problemem wielu osób. Tkanka tłuszczowa odkłada się w tym miejscu najszybciej. Co więcej, nieprawidłowe odżywianie oraz sposób wykonywania ćwiczeń sprawią, że walka z niechcianymi "wałeczkami" będzie nieefektywna. Poniższy artykuł zawiera 5 cennych wskazówek, które pomogą pozbyć się tłuszczu z brzucha na zawsze!

Zaczynasz ćwiczyć? Te błędy mogą Cię dużo kosztować

Jeśli myślisz o rozpoczęciu jakiekolwiek aktywności fizycznej, powinieneś zwrócić uwagę na pewne podstawowe błędy. Można ich łatwo uniknąć, co pozwoli cieszyć się osiąganym progresem. Potraktuj poniższą listę jako drogowskaz, jak unikać najbardziej powszechnych błędów. Dzięki nim odkryjesz, co i jak robić, aby ulepszyć swoje ciało w możliwie najkrótszym czasie.

Smukła sylwetka – 10 wskazówek dla kobiet

Smukła sylwetka jest marzeniem większości kobiet. Wiele osób jednak, dążąc do jej uzyskania popełnia wiele błędów, zarówno żywieniowych, jak i treningowych. Poniżej przedstawiamy 10 wskazówek, które pomogą Ci uzyskać piękną i smukłą sylwetkę. Jeśli wprowadzisz je w życie Twój cel będzie na wyciągnięcie ręki.

5 prostych sposobów jak osiągnąć progres w pompkach

Pompka to proste i skuteczne ćwiczenie rozwijających mięśnie klatki piersiowej i ramion. Jeśli jesteś w stanie wykonać już dziesiątki pompek bez przerwy, to może pora abyś poszedł o krok dalej i dał nowe bodźce mięśniom. Sprawienie, aby tak proste ćwiczenie jak pompka stało się bardzo wymagające nie jest trudne. Sprawdź 5 skutecznych sposobów jak tego dokonać.