Trening

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Klatka piersiowa jest najchętniej trenowaną partią mięśniową ze wszystkich. Jednak jej trening nie ogranicza się tylko do wyciskania sztangi na ławce, czy rozpiętek hantlami. Poniżej przedstawiamy ćwiczenia na klatkę piersiową, dzięki którym treningi tej partii ciała nie będą miały już żadnych tajemnic.

Trening FBW – zasady treningu Full Body Workout

Trening FBW, czyli Full Body Workout jest jednym z najczęściej stosowanych metod w klubach fitness. Dzięki swojej wszechstronności może być wykorzystywany w okresie rozbudowy czy rzeźbienia mięśni, a także jako trening ogólnorozwojowy dla osób początkujących. Chcąc opracować skuteczny trening FBW dostosowany do wcześniej wyznaczonych celów, należy kierować się pewnymi zasadami, które zostały przedstawione poniżej.

Sportowe podsumowanie roku

Koniec roku to doskonały czas na różnego rodzaju podsumowania i analizy. Powinny one dotyczyć różnych aspektów życia, w tym również aktywności fizycznej. Sprawdź, czym się kierować dokonując sportowego podsumowania roku.

3 pomysły na sportowy prezent pod choinkę

Wymyślenie trafionych prezentów na Święta to dla wielu osób istna droga przez mękę. Dlatego też, jeśli obdarowywana osoba systematycznie ćwiczy, to doskonałym pomysłem na prezent może być zakup sprzętu lub ubioru treningowego. Sprawdź cztery pomysły na prezent dla osoby aktywnej fizycznie.

Planujesz wyjazd na narty? Sprawdź jak się do niego przygotować!

Początek listopada, to tak naprawdę ostatni gwizdek, aby rozpocząć przygotowania do zimowego wyjazdu na narty. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza teraz, gdy za oknem panuje wiosenna pogoda i praktycznie nic nie świadczy o zbliżającej się zimie. Odpowiednie przygotowanie się w znacznym stopniu poprawia radość z zimowego szaleństwa na stoku.

Na czym polega trening TRX?

Szybki wzrost popularności szeroko pojętej aktywności fizycznej sprawił, że jak grzyby po deszcze powstały nie tylko nowe klubu fitness i siłownie, ale również nowe rodzaje ćwiczeń fizycznych. Do nowych form aktywności fizycznej z pewnością należy zaliczyć trening TRX. Sprawdź, czym się charakteryzuje ten rodzaj ćwiczeń fizycznych.

7 zasad treningu poprawiającego gibkość

Rzadko się zdarza, aby poprawienie poziomu gibkości stanowiło główny cel treningowy. Warto jednak pamiętać o tym, żeby w swoich treningach uwzględniać ćwiczenia rozwijające tę zdolność motoryczną. W celu zwiększenia ich efektywności i zachowania maksimum bezpieczeństwa warto uwzględnić 7 poniższych zasad.

Czy warto ćwiczyć? Podstawowe zalety aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna to nie tylko dbanie o zgrabną sylwetkę, ale też inwestycja w przyszłość. Osoby dbające o formę są bowiem zdrowsze, bardziej radosne i lepiej zorganizowane.

Jak alkohol wpływa na formę?

Lato to pora roku, która niejako przyczynia się do zwiększenia ilości okazji do spożywania alkoholu. Urlopy, dni wolne od pracy, wakacyjne wyjazdy, spotkania ze znajomymi – wszystko to stwarza dodatkowe możliwości picia alkoholu. Jednak, czy warto wpadać w wir imprez i nocnego, mocno zakrapianego szaleństwa? Czy wiesz jak alkohol, spożywany nawet w małych ilościach wpływa na Twoja formę?

Biceps, czy wiesz o nim wszystko?

Zdecydowana większość osób, nawet tych, które na co dzień nie mają do czynienia ze sportem, nawet tym amatorskim, z pewnością wie gdzie znajduje się biceps. Osoby, które systematycznie ćwiczą z pewnością będą w stanie pokazać kilka ćwiczeń, które angażują ten mięsień. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy, to czy faktycznie wiesz wszystko o bicepsie?