Trening

Jak biegać szybciej? Technika biegu i oddychanie podczas biegania

Bieganie staje się coraz bardziej popularne. Pozwala zachować dobrą formę oraz wyzwolić ogromne pokłady energii. Szalejące endorfiny po skończonym treningu biegowym to uczucie znane każdemu biegaczowi. To także świetny sposób na cardio i interwały na siłowni. Początkujący rzadko zastanawiają się nad techniką biegu i oddechem. Co robić by biegać lepiej i szybciej?

Energia w organizmie i jej zapasy

Energia jest kluczowa dla przemian metabolicznych zachodzących w naszym ciele. To jej ilość będzie decydowała o tym m.in. czy zmniejszamy, czy zwiększamy wagę. Jej uzupełnienie przed treningiem ma decydujący wpływ do efektu wizyty na siłowni. Energia w organizmie i jej zapasy - dowiedz się więcej.

Trening na basenie – techniki pływania

Pływanie jest świetnym sposobem na budowę mięśni i utratę zbędnego tłuszczu. Istnieje wiele stylów pływania, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Spędzanie czasu w basenie to nie tylko ćwiczenia. To także odprężenie dla naszego ciała i głowy. Co jeszcze daje trening na basenie?

Trening przed snem – jak ćwiczyć by lepiej spać?

Prawidłowa regeneracja jest istotna dla funkcjonowania organizmu. Brak snu to niska efektywność, złe samopoczucie i brak siły na trening. Jeśli cierpisz na problemy ze snem, wypróbuj kilka proponowanych przez nas metod. Dzięki nim Twój sen będzie głęboki, a Ty obudzisz się pełen energii do działania. Jak ćwiczyć by lepiej spać?

Trening nóg w street workout – czy warto?

Trening nóg w street workout jest z reguły pomijany w planie treningowym. To poważny błąd, ponieważ trenowanie nóg przynosi wiele korzyści - również w treningu ulicznym. Jakich ćwiczeń możecie użyć w swoim treningu? Czy faktycznie warto robić trening nóg w street workout?

Jak zacząć trenować boks? Trening bokserski w domu

Boks robi wrażenie w zasadzie na każdym. Nie ma się co dziwić - zwinność i siła, jaką charakteryzują się bokserzy, a także respekt jaki budzą, faktycznie zadziwiają. Nie trzeba być zawodowcem, by zacząć trenować boks. To także świetny sposób na trening rekreacyjny. Jak zacząć trenować boks? Spróbuj treningu bokserskiego w domu.

Trening street workout w domu

Street workout to ostatnimi czasy bardzo popularny temat. Amatorów tego sportu przybywa z każdym dniem, a wielu z nich zastanawia się, czy jest możliwe, aby wykonywać ćwiczenia street workout w domu. Jaki sprzęt jest potrzebny do treningu ulicznego w warunkach domowych? Z jakich ćwiczeń złożyć swój plan treningowy?

Rozgrzewka przed bieganiem – jak dobrze rozgrzać ciało przed wysiłkiem?

Rozgrzewka przed treningiem, nie tylko biegowym, to element absolutnie niezbędny. Dzięki niej unikniesz kontuzji i bólów mięśniowych, a sam trening będzie o wiele bardziej wydajny. Wystarczy 15 minut rozgrzewki, aby przygotować mięśnie do wysiłku. W jaki sposób wykonać rozgrzewkę, by przestała być kojarzona z najnudniejszym elementem treningu? Czy rozgrzewka może sprawić przyjemność na treningu? Jak dobrze rozgrzać ciało przed wysiłkiem? Zapraszamy do artykułu.

Jazda na rolkach, czyli sposób na trening

Jazda na rolkach jest jednym z przyjemniejszych i skuteczniejszych, pod względem budowania figury i kondycji, aktywności fizycznych. Wyróżnia się dwa rodzaje jazdy na rolkach - fitness i street. Jakie zalety ma jazdy na rolkach? Jakie mięśnie pracują w czasie jazdy? I jak mają się rolki w porównaniu z innymi rodzajami treningu?

Trening HIIT, czyli sposób na trening interwałowy

Trening HIIT to doskonała alternatywa dla tradycyjnego treningu aerobowego. W ciągu kilku minut pozwala spalić tyle kalorii, ile traci się w czasie godziny aerobów. Czy ten nowoczesny trening interwałowy to prawdziwy hit? Dowiedz się więcej i uzyskaj odpowiedź na to pytanie: czy trening HIIT to dobry sposób na trening interwałowy?