Trening

Sprawdź, jak się skutecznie rozciągać

Rozciąganie powinno stanowić końcową część każdego treningu, niezależnie od tego, ile on trwał i jaki rodzaj ćwiczeń w nim dominował. Warto jednak pamiętać o tym, że ćwiczenia rozciągające przyniosą wymierne korzyści jedynie wtedy, gdy zostaną prawidłowo zrealizowane.

Sprawdź, czy dzięki A6W pozbędziesz się zbędnego tłuszczu?

A6W osobom, które mają styczność z aktywnością fizyczną kojarzy się przede wszystkim z programem ćwiczeń bodźcujących mięśnie brzucha. Wiele osób, zwłaszcza tych, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z systematycznymi treningami lub chcą schudnąć, wykorzystuje A6W do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, przede wszystkim z brzucha. Czy słusznie?

Jak przygotować się do treningów?

W przypadku dłuższej przerwy od systematycznej aktywności fizycznej, przed rozpoczęciem treningów z fazy właściwej, wskazane jest przejście tak zwanej fazy adaptacyjnej. Jest to niezwykle istotne, gdyż pozwala przygotować organizm do treningów realizujących wybrany cel treningowy.

Czy warto ćwiczyć na czczo?

Wykonywanie treningów na czczo, to bardzo kontrowersyjny temat. Istnieją zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy ćwiczenia w takim stanie. Kto ma rację, osoby ćwiczące na czczo, czy też osoby, które przed treningiem zjadają śniadanie?

Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę do wakacji?

Wakacje to idealny moment na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Wymaga to jednak wielu godzin poświęconych na treningi, odpowiedniej diety oraz wielu wyrzeczeń. Sprawdź, co należy zrobić, aby schudnąć do wakacji.

Sauna – fiński relaks

Saunę można znaleźć już praktycznie w każdym klubie fitness, czy też siłowni. Jednak czy warto z niej korzystać? W jaki sposób oddziałuje ona na ludzki organizm?

Jak wybrać cel treningowy?

Koniec grudnia to doskonały moment na wyznaczenie celu treningowego na nadchodzący rok. To od niego będzie zależał rodzaj dominujących w planie treningowym ćwiczeń, a także ich parametry. Stąd też warto poświęcić choć trochę czasu na jego wyznaczenie.

Świąteczny trening

Święta nierozerwalnie związane są z dniami wolnymi od pracy. Dotyczy to również pracowników klubów fitness i siłowni. Z tego też względu większość z nich jest w tym okresie zamknięta.

Jak ułożyć skuteczny plan treningowy?

Koniec roku to doskonały czas na podsumowanie aktualnie stosowanego planu treningowego i ułożenie kolejnego na nadchodzący rok. To również idealny moment na to, by ułożyć swój pierwszy plan treningowy, jeśli do tej pory z żadnego nie korzystaliśmy.

Jak powstaje energia? Tlenowe systemy energetyczne

Energia jest niezbędna dla organizmu nie tylko w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych, ale również podczas codziennego funkcjonowania, a nawet odpoczynku. Stąd też niezwykle istotne jest jej ciągłe dostarczanie do ustroju. Jak i z czego ludzki organizm wytwarza energię?