Trening

Zwiększ siłę z treningiem street workout

Street workout, choć dla niektórych może być to zaskakujące, świetnie buduje siłę mięśni. Dlaczego siła budowana w ten sposób postrzegana jest jako bardziej użyteczna niż ta, którą kształtujemy na siłowni? Co za tym stoi, że trening uliczny zwiększa możliwości siłowe każdego ćwiczącego? Jakie są metody, żeby ją zmaksymalizować? Tego właśnie dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Aerobiczna 6 Weidera

Na świecie nie ma chyba bardziej popularnego planu na rzeźbę mięśni brzucha, niż aerobiczna 6 Weidera. Wiele osób zaczynało treningi tym systemem, lecz nie wszyscy byli w stanie go ukończyć. Dla jednych był zbyt ciężki, dla innych zbyt skomplikowany. Czym faktycznie jest aerobiczna 6 Weidera? Na czym polega jej popularność i jakie efekty przynosi wykonywanie A6W?

Ćwiczenia w street workout – od czego zacząć?

Wiele osób decyduje się na zmianę swojej sylwetki za pomocą treningu street workout. Od czego zacząć i czym kierować się, aby uzyskać najlepsze efekty? Czy psychika w sporcie odgrywa znaczącą rolę i czy street workout to faktycznie sport dla każdego? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziecie poniżej.

Jak pogodzić trening i pracę?

Współcześnie jesteśmy zmuszeni pracować dłużej i ciężej. Mamy mniej czasu na życie prywatne i dbanie o formę. Część z nas godzi pracę z treningiem bardzo sprawnie. Jednak niektórzy mają z tym poważny problem. W jaki sposób uporządkować swój tryb życia, połączyć karierę zawodową i pasję do treningu? Jak pogodzić trening i pracę?

Figury w street workout

Figury w street workout nadają piękna tej dyscyplinie, a także wzbudzają powszechny zachwyt. Stanowią cel treningowy, do którego dąży się latami. Satysfakcja z osiągnięcia wyznaczonego zadania jest ogromna. Jeżeli jeszcze nie wiesz czym są i jak dzielą się figury w street workout, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Płaski brzuch w miesiąc? Przykładowy trening

Atrakcyjny wygląd jest powodem do dumy i często obiektem zazdrości. W parze z kultem jednostki idzie kult ciała - to oznacza, że wyróżnić się z tłumu można również za pomocą estetycznej sylwetki. Mięśnie brzucha stanowią jedną z najbardziej reprezentacyjnych partii mięśniowych, zarówno u mężczyzny jak i kobiety. Wyrzeźbiony brzuch jest dowodem, że trenujący oprócz trenowania, potrafi przestrzegać diety i zdrowo się odżywiać. Jak uzyskać taki efekt? Oto nasz przepis na płaski brzuch w miesiąc.

Trening tabata - przykładowy plan

Tabata to czterominutowy, intensywny trening, pozwalający spalić taką samą ilość kalorii co znacznie dłuższe ćwiczenia cardio. Stosując przykładowy plan treningu tabata jesteś w stanie poprawić wydolność tlenową i beztlenową, przyspieszając jednocześnie swój metabolizm na wiele godzin po treningu. Przykładowy trening tabata przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców szukających urozmaicenia do typowych ćwiczeń aerobowych i interwałowych.

Trening street workout na siłowni

Street workout to trening uliczny. Jednak każdy, kto szanuje swoje zdrowie, zimą przenosi się do pomieszczeń zamkniętych aby trenować dalej. Czy trenowanie na siłowni to nadal street workout? Jakie są jego zalety oraz jak może wyglądać przykładowy plan – dowiecie się z tekstu poniżej.

Ćwiczenia TRX – na czym polega trening z taśmami?

Często brakuje nam czasu, aby wyjść z domu na trening lub nie zawsze możemy siłownię zabrać ze sobą, wyjeżdżając np. na wakacje. Podobny problem mieli amerykańscy żołnierze wyjeżdżający na kilkumiesięczne misje. Aby móc utrzymać formę, pewien komandos wymyślił niewielki i łatwy w przenoszeniu przyrząd umożliwiający ćwiczenie wszystkich partii mięśniowych. Taśmy TRX umożliwiają wykonanie treningu w zawieszeniu wszędzie tam, gdzie można je do czegoś podczepić. Może do tego posłużyć np. drzewo, drążek czy trzepak. Co daje trening TRX? Na czym polega trening z taśmami? W artykule poniżej znajdziecie kilka wskazówek i odpowiedzi.

Jak biegać, żeby spalić tłuszcz?

Jedną z najczęściej podejmowanych aktywności fizycznych w celu zrzucenia zbędnych kilogramów jest bieganie. Założenie butów i wyjście w plener to zdecydowanie dobry pomysł. Co jednak, gdy biegamy niemal codziennie, spędzając godziny tygodniowo na wylewaniu siódmych potów, a waga jak stała – tak dalej utrzymuje się w miejscu? W tekście przedstawimy teorię i mity, a także odpowiemy na pytanie – jak biegać, żeby spalić tłuszcz?