6 sposobów, aby zmaksymalizować swoje wzrosty

  • Głosów: 0
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
6 sposobów, aby zmaksymalizować swoje wzrosty
Twoja dieta i trening zostały idealnie skomponowane, a Ty trzymasz się trenerskich zaleceń od dawna? Dajesz z siebie sto procent każdego dnia, w nadziei, że mięśnie zaczną spektakularnie rosnąć? Poznaj 6 sposobów na maksymalizację wzrostów i nigdy więcej nie mów, że Twój trening mógłby być skuteczniejszy!

1.Zwiększona ilość kalorii

Myśląc o maksymalizacji swoich wzrostów, nie zapomnij o odpowiednio zwiększonej ilości kalorii. W zależności od Twojej budowy ciała, stażu treningowego oraz rezultatów, jakie chcesz osiągnąć, powinieneś obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. To ono wskaże ilość kalorii, jaką powinieneś spożywać. Jeśli jest zbyt duża dla Ciebie – warto skorzystać z odżywek białkowych i gainerów. W przypadku problemów ze spożywaniem dużej objętości pożywienia, warto podzielić swoją dawkę na kilka posiłków w ciągu dnia – jednym wystarczą trzy, innym będzie potrzeba sześciu. Ważnym elementem podczas rozrostu sylwetki, jest typ ciała, jaki posiadasz. W przypadku ektomorfików przybieranie na masie będzie trudniejsze i powinieneś wziąć to pod uwagę.

2.Wieczorny trening na masę

O ile ranek jest dobrym okresem dla treningu na redukcję, wieczorem wykonamy lepszy trening ma masę. Dlaczego tak się dzieje? Określono, że ćwiczenia wykonywane pomiędzy 16 a 19 najlepiej stymulują mięśnie do rozbudowy. Maksymalizacja wzrostów następuje dzięki dostępowi do energii dostarczonej przez cały dzień. Dodatkowo, węglowodany spożyte przed treningiem zapewnią nam solidną dawkę paliwa do ćwiczeń oraz dalszej rozbudowy włókien mięśniowych. Dodatkowo, na około pół godziny przed snem warto wypić szejka sporządzonego z użyciem kazeiny micelarnej, która zapewni naszemu organizmowi stały i równomierny dostęp do aminokwasów.

3.Odpowiednie nawodnienie

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu, bo to właśnie woda pełni w organizmie kluczową funkcję. Stanowi środowisko dla reakcji chemicznych, a także powoduje lepsze i skuteczniejsze dostarczanie składników odżywczych do rozbudowujących się mięśni. To ona zapewni Ci pompę po treningu oraz doskonałą regenerację. Zadbaj o to, by wypijać około dwóch litrów wody dziennie (nie wliczamy tu słodzonych napojów oraz płynów działających moczopędnie). Zwiększaj spożycie wody wraz ze zwiększeniem aktywności na treningu. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że organizm przyswoi maksymalnie pół litra w ciągu godziny, toteż warto pić nie tylko regularnie, ale też w niezbyt dużych porcjach na raz. W przeciwnym razie woda zostanie wydalona.

4.Zachowaj równowagę makroskładników

Pilnuj, aby równowaga makroskładników została zachowana. Wraz z biegiem czasu pojawiają się diety wysokobiałkowe, z ograniczonymi węglowodanami oraz te, w których manipuluje się przy spożyciu tłuszczu. Wraz z nową modą przemija kolejna, a doniesienia naukowców mówią o jej szkodliwych skutkach. Co z tego wynika? Nic nadzwyczajnego – białko, tłuszcze i węglowodany są nam potrzebne by żyć. Żadna z diet, która znacznie faworyzuje jeden z makroskładników nie będzie idealna. Oczywiście w trakcie masy i redukcji manipulujemy poszczególnymi wartościami, ale nie jest to kilkukrotnie zwiększanie jednego składnika w stosunku do innych.Komponując swój jadłospis, zadbaj by pojawiły się w nim wysokiej jakości produkty. Wybieraj zgodnie z zapotrzebowaniem na dany moment – cukry złożone w ciągu dnia oraz cukry proste przed i po treningu.

5.Regeneracja i częstotliwość ćwiczeń

W zależności od tego, jak zaawansowany jesteś – ćwicz około 4 razy w tygodniu. Pomiędzy poszczególnymi partiami nie zapominaj o okresie regeneracyjnym, trwającym przynajmniej dobę na daną partię. W końcu to w trakcie odpoczynku mięśnie mają szanse na rozbudowanie się i zregenerowanie przed kolejnymi wyzwaniami.

6.Posiłek przedtreningowy

Dostarczenie odpowiednich składników przed treningiem ma kluczowe znaczenie dla jego przebiegu i skuteczności. Doskonale sprawdzi się tu posiłek w formie szejka, a w nim powinny się znaleźć aminokwasy rozgałęzione BCAA, beta – alanina, kreatyna, białko serwatkowe oraz cytrulina. Takie zestawienie pozwoli Ci na minimalizację zmęczenia, pozwoli wykonać więcej na siłowni, zredukuje katabolizm i zapewni odpowiednią ochronę oraz rozbudowę włókien mięśniowych.