Olimp OLEJ MCT - 400ml

  • Głosów: 3
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Informacje o produkcie
Producent Olimp
Kategoria Zdrowe tłuszcze
Cecha Odchudzanie
Masa (netto) 400.00 g
Średnia cena 28.00 zł
Rankingi
Ocena 4.00
Zdrowe tłuszcze 11
Odchudzanie 79

Olej MCT jest świetnie przyswajalny daje dużą dawkę energii i nie ma tendencji do odkładania się w postaci tkanki tłuszczowej. Chroni zapasy glikogenu wątrobowego i mięśniowego. Z układu pokarmowego wchłania się bezpośrednio do żyły wrotnej, do jego trawienia nie jest wymagana lipaza i żółć, więc jest często stosowany w przypadkach zaburzenia wchłaniania tłuszczów.

Stosować jako naturalny składnik pożywienia, np. dodatek do surówek czy sałatek. Nie spożywać oleju na pusty żołądek. Nie używać do smażenia. Dawkowanie: w celu adaptacji organizmu stosować w dawkach wzrastających, rozpoczynając od pół łyżki stołowej do każdego posiłku przez pierwsze 3 dni; podwajając dawkę co kolejne 3 dni, aż do osiągnięcia dawek optymalnych zależnych od masy ciała: - do 70 kg: 1 łyżka stołowa 2 razy dziennie - 70-85 kg: 1-2 łyżki stołowe 2 razy dziennie > 85 kg: 2-3 łyżki stołowe 2 razy dziennie.

W przypadku jednorazowego spożycia większej ilości oleju MCT (>100 g oleju) - bez wcześniejszego zaadaptowania organizmu - może wystąpić biegunka lub ból brzucha. Zwiększone spożycie oleju MCT może zwiększać zapotrzebowanie na L-karnitynę.

Komentowanie suplementów jest dostępne tylko dla użytkowników serwisu.
Zaloguj się aby dodać komentarz.

ostrożnie z dawkowaniem

Spotkałem się z przypadkami szybkiego odstawiania oleju MCT z powodu wystąpienia objawów bólowych brzucha, a wystarczy czytać, że organizm musi się zaadaptować dlatego dawka ma być początkowo mała. Organizm musi się zaadaptować do takiej formy składników odżywczych. To ogromna dawka energii, po zaadaptowaniu łatwo przyswajalnej.MCT jest Szczególne polecany w przypadku problemów z wchłanianiem tłuszczów ( nie potrzebuje lipazy).

adi plus

nie dla każdego

Jest świetny dla osób mających zaburzenia wchłaniania tłuszczu np. w przypadku problemów z funkcją trzustki. Polecam go w tym przypadku zwłaszcza ze względu na przystępną cenę. Należy jednak pamiętać, że nie jest pozbawiony wad. Krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe mają mniej energii niż ta sama ilość kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. Poza tym ich długotrwałe stosowanie może prowadzić w konsekwencji do stłuszczenia wątroby. Sama zatem nie polecam osobom zdrowym.

mordret

Olimp OLEJ MCT - 400ml

Nikomu tego nie polecam. Po tym miałem ostry ból brzucha.