Spal 3 razy więcej kalorii z 4 prostymi zasadami

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Spal 3 razy więcej kalorii z 4 prostymi zasadami
Okres redukcyjny jest czasem niezbędnym w każdym długofalowym planie treningowym, bowiem tylko spalenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej pozwoli na odsłonięcie wcześniej wypracowanych mięśni. Jednym redukcja przychodzi łatwiej, innym trudniej. Spal 3 razy więcej kalorii z 4 prostymi zasadami!

1.Sprawdzaj progres i poziom tkanki tłuszczowej

Kontroluj ilość spalonych kalorii. Jeśli trenujesz na poważnie i chcesz osiągać wymierne efekty swoich działań, nie możesz określać swojej sylwetki „na oko”. Sama waga, czy obraz w lustrze jeszcze nie przesądza o osiąganym progresie. Poszczególne manipulacje w jadłospisie i treningu powinny zostać oparte o realne wyniki. Tylko dzięki obserwacji, czy Twój plan działa, czy też nie, będziesz mógł modyfikować ilość kalorii, treningi cardio, czy też interwały. W tym celu najlepiej udać się do dietetyka, który zmierzy ilość tkanki tłuszczowej i mięśni. Badanie możliwe jest też na zdecydowanej większości siłowni, gdzie wykonujemy je samodzielnie i tak też możemy porównywać.Dodatkowym atutem monitorowania postępów jest aspekt psychologiczny. Jeśli coś przynosi skutek – będziemy robić to chętniej, z większym zapałem to pracy.

2.Redukcja ilości węglowodanów z dwóch ostatnich posiłków

Każdy z nas ma świadomość, że niespalone węglowodany zostaną odłożone w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli spożywamy duże ilości cukrów w ciągu dnia (szczególnie w drugiej połowie), istnieje duża szansa, że ciało nie zdąży wykorzystać dostarczonej energii i ją zmagazynuje. Jeśli masz problemy z redukowaniem tkanki tłuszczowej, w ciągu dnia postaw na cukry złożone z produktów pełnoziarnistych i kasz. W okresie okołotreningowym nie zaprzestawaj spożywania niezbędnych cukrów (także prostych, które szybko odbudują glikogen), ale po południu postaraj się sięgać po produkty z wyższą zawartością białka, a także bogate w błonnik warzywa. Nie zapominaj, że leżące na sklepowych półkach jogurty owocowe oraz soki i napoje są źródłem dużych ilości cukrów prostych – te należy sobie odpuścić bądź spożywać w małych ilościach na początku dnia.

3.Zrób cardio przed śniadaniem

Zastanawiałeś się kiedyś nad wykonaniem treningu cardio przed śniadaniem? Maksymalna ilość spalanych kalorii o poranku może zostać uzyskana przez wykonanie treningu na czczo. Wskazane jest tutaj cardio, a nie trening siłowy. O czym powinieneś wiedzieć zanim wykonasz trening z pustym żołądkiem? Określa się, że bieg/pływanie/jazda na rowerze/inna aktywność aerobowa, która zostanie wykonana przed śniadaniem, pozwoli na czerpanie energii z tłuszczu. Należy jednak uważać, by trening nie trwał zbyt długo i nie pobudził procesów katabolicznych. Najskuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się tutaj zastosowanie treningu interwałowego, maksymalnie pobudzającego metabolizm nawet na długi czas po jego zakończeniu. Dodatkowym jego atutem jest ograniczenie czasu wykonywania ćwiczenia, a więc nasze bezpieczeństwo (mniejsze szanse na zasłabnięcie i obniżone samopoczucie). Dostarczone wraz ze śniadaniem cukry i białko zostaną zaś wykorzystane do odbudowy mięśni.Wykonując cardio na redukcji, musisz liczyć się z nieznacznym spadkiem ilości tkanki mięśniowej. Włókna możesz chronić przez dostarczenie BCAA, a także dbałość o spożycie pełnowartościowego posiłku potreningowego.

4.Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu mogą okazać się suplementem, który zastosujemy w ostateczności. Ich działanie oparte jest na przyśpieszeniu tempa metabolizmu, a także temperatury ciała. Najskuteczniej działają w połączeniu z intensywnym treningiem, toteż zaleca się ich spożywanie przed nim bądź głównym posiłkiem w ciągu dnia.Wybierając spalacz tłuszczu, zwróć szczególną uwagę na jakość produktu oraz jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Każdy produkt jest inny i zadziała nieco inaczej. Zawsze, gdy zaczynasz suplementację spalaczem – rozpocznij od możliwie najmniejszej, skutecznej dawki produktu. Pozwoli to na poznanie reakcji organizmu na dostarczone substancje, a także da Ci pole manewru w dalszym czasie redukowania tłuszczu, gdzie będziesz mógł nieco zwiększyć spożywaną dawkę.