Tuńczyk vs. łosoś - co jest lepszym źródłem białka

  • Głosów: 26
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Tuńczyk vs. łosoś - co jest lepszym źródłem białka
Tuńczyk i łosoś są najczęściej rekomendowanymi rybami. Są one znakomitym źródłem białka oraz witamin i minerałów. W naszej diecie powinien pojawić się zarówno jeden, jak i drugi. Czy któryś będzie lepszy? Czy kluczowe znaczenie powinny być nasze upodobania smakowe?

Tuńczyk vs. łosoś - co jest lepszym źródłem białka

Wśród produktów morskich tuńczyk i łosoś są jednymi z tańszych, a zarazem najbardziej wartościowych opcji. Nie powinniśmy się więc dziwić, że lądują na naszych talerzach dość często. Obie ryby stanowią bogate źródło białka. Jednak czy któraś z nich jest lepsza?


Tuńczyk vs. Łosoś

Łosoś będzie miał około 16 kalorii więcej od tuńczyka w każdej porcji. Nie jest to duża różnica, a dla osoby ćwiczącej nie powinna stanowić żadnego zagrożenia w utrzymaniu diety. Wybierając łososia, dostarczamy cennych kwasów omega – 3, wapnia w ilości zbliżonej do szklanki mleka oraz dawkę witaminy D tak dużą, jakiej nie ma żadne inne pożywienie – włączając w to tuńczyka.

Skład
(wartości podane dla jednej puszki)


                                       Tuńczyk           Łosoś
Kalorie                               181                197
Białko                                 33 g               28 g
Tłuszcze nasycone               >1 g               >2 g
Tłuszcz                                4 g                 18 g
Ponadto                        selen B12 B6     wapń Omega – 3 D

Tuńczyk vs. Łosoś - podsumowanie

Z uwagi na zróżnicowane właściwości, dobrze spożywać zarówno łososia, jak i tuńczyka. Pierwszy ma więcej cennych kwasów tłuszczowych, zaś drugi jest tańszy i dostarczy nam większej ilości białka. Wybór powinien zostać więc dokonany w zgodzie z założeniami żywieniowymi i indywidualnymi potrzebami. Podczas zakupów zwróć uwagę na hodowlę ryb, miejsce ich połowu oraz skład znajdujący się na opakowaniu. Unikaj ryb z terenów zanieczyszczonych, przesadnie tanich oraz tych, których kolor jest tak piękny, że aż nienaturalny.


sporo trenuję, staram się być "fit", Żywność wybieram świadomie i pod okiem dietetyków. Wybieram łososia norweskiego i widzę efekty tef decyzji:)

a próbowaliście łososia MOWI? dużo się o nim teraz mówi.,