Whey Protein Complex - działanie

 • Głosów: 0
 • |
 • |
 • Oddaj głos:
Whey Protein Complex - działanie
Każda osoba prowadząca zdrowy tryb życia wie jak ważną role w dziennym jadłospisie pełni białko. Jest ono odpowiedzialne między innymi za przyspieszenie metabolizmu, budowę włókien mięśniowych, zapobieganie ich degradacji i wiele innych. Niestety czasami trudno dopiąć dietę tak, aby niczego w niej nie brakowało. Z pomocą przychodzą suplementy, które uzupełniają takie właśnie niedobory. Rekomendowanym produktem uzupełniającym podaż białka w diecie jest Whey Protein Complex 100 marki Olimp. Jaki jest skład tego produktu oraz jak go dawkować?

Whey Protein Complex 100  - skład

 

Białko Whey Protein Complex od firmy Olimp jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dedykowany dla osób prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia. Jego skład opiera się  w 95% o tzw. matriks białkowy, który powstał dzięki zaawansowanej technologii produkcji (proces mikrofiltracji i przepływ krzyżowy). Jest on mieszanką dwóch popularnych frakcji protein serwatki posiadających szeroki wachlarz zastosowań w suplementacji sportowej. To właśnie dzięki nim proteiny cechuje wysoka jakość oraz niezwykle skuteczne działanie. Marka Olimp zastosowała w swoim produkcie:

 • Ultrafioletowy koncentrat WPC instant - charakteryzujący się o wiele lepszą rozpuszczalnością i przyswajalnością zawartych w nim wartości odżywczych w porównaniu do innych produktów WPC.
 • Izolat serwatkowy CMF - będący niezwykle skuteczną postacią białek mleka.

Oprócz wyżej wymienionych frakcji białek, produkt ten zawiera również:

 • Aromaty;
 • fruktozę;
 • olej ze średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi (olej MCT);
 • regulatory kwasowości - np. kwas jabłkowy lub kwas cytrynowy w przypadku smaków truskawkowych;
 • substancje zagęszczające – guma ksantanowa, guma arabska, sól sodowa karboksymetylocelulozy;
 • substancje słodzące – sukraloza, acesulfam K, cyklaminiany;
 • Emulgatory – lecytyna sojowa, sól (w smakach czekoladowych);
 • Barwniki – koszenila (w smakach wiśniowych, truskawkowych, wiśniowo bananowych i truskawkowo-kiwi);
 • E 150 – w smakach: carem, Cookiem, toffi, ice coffee, czekoladowych, capucino, orzechów laskowych i tiramisu;
 • Ryboflawina
 • E 133 -w smakach pistacjowych.

Należy pamiętać, iż jest to odżywka białkowa 95/100, a powyższe składniki, pomimo ich ilości, stanowią zaledwie pięć procent produktu.


Whey Protein Complex 100  - działanie

 

Olimp Whey Protein Complex jest produktem przeznaczonym zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i pasjonatów zdrowego stylu odżywiania. Dzięki swojej niemal natychmiastowej przyswajalności, pozwala na szybkie pokrycie zapotrzebowania na białko, a także jest doskonałym uzupełnieniem posiłku cechującego się niską zawartością protein. Należy jednak pamiętać, iż produkty proteinowe są tylko dopełnieniem diety, a nie jej podstawą. Chcąc uzyskać satysfakcjonujące efekty, plan żywienia powinien być oparty o pełnowartościowe posiłki.

Z racji, iż Whey Protein Complex jest produktem zawierającym w swoim składzie głównie białko, jego wpływ na organizm jest ściśle uzależniony od działania tego makroskładnika. To właśnie on determinuje oraz wpływa na rzeczywisty stan masy mięśniowej. Dzięki proteinom, w trakcie superkompensacji powstałej w wyniku mikrourazów mięśniowych wywołanych treningiem oraz prawidłowo zachowanym po nim odpoczynku , następują efekty w postaci hipertrofii mięśniowej. Odpowiednia proporcja izolatu i koncentratu serwatki występująca w Whey Protein Complex warunkuje sprawny transport cząsteczek białkowych niezbędnych dla tkanki mięśniowej. Efektem jest znacznie szybsze dostarczenie i przyswojenie protein, niż w przypadku podania ich z pożywienia. Warto wspomnieć, iż suplement niniejszy produkt firmy Olimp posiada niską ilość kalorii, co świadczy o czystości produktu i braku zawartości niepotrzebnego tłuszczu.

Biorąc pod uwagę, iż Whey Protein Complex jest produktem białkowym, w swoim składzie zawiera sporą ilość aminokwasów budujących proteiny. W jego składzie widnieją przede wszystkim  aminokwasy BCAA, glutaminę i aminokwasy siarkowe. Cechą, która łączy je wszystkie jest udział w procesach anabolicznych nasilonych w wyniku przyspieszenia metabolizmu. Tak więc, białko Whey 100 jest produktem doskonale wpływającym na rozbudowę masy mięśniowej i regenerację organizmu, jak i na zabezpieczenie mięśni przed degradacją i skutecznie ograniczającym przemiany kataboliczne – będące przeciwieństwem anabolicznych.

 

Whey Protein Complex – dawkowanie

 

Suplement diety Whey protein Complex jest produktem służącym do uzupełnienia niedoborów białka w zaistniałym planie  żywieniowym. Nie należy traktować go jako preparat, który powinien być spożywany codziennie  o określonych porach. Producent zleca, aby pojedynczą porcję odżywki (4 miarki – 35g) rozpuścić w 150 ml odtłuszczonego mleka lub wody i spożyć zaraz po przygotowaniu. W ciągu dnia nie powinno spożywać się więcej nich trzech porcji. Sugerowane pory zastosowania to:

 • Po przebudzeniu,
 • Po treningu,
 • Pomiędzy posiłkami,
 • Przed snem.

Olimp Whey Protein Complex – opinie

 

Odżywka białkowa marki Olimp uważana jest za podstawowy produkt tej firmy. Niezwykle duża popularność i wysoka sprzedaż tego produktu sugerują o jego skuteczności. Za główny atut Whey Protein Complex uważa się przede wszystkim jego skład, oparty na dwóch najczęściej stosowanych frakcjach białek. Charakteryzuje się nienaganną rozpuszczalnością oraz delikatnym i nieprzesłodzonym smakiem. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii produkcji, Whey firmy Olimp nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia problemów ze strony przewodu pokarmowego, takich jak: problemy trawienne, wzdęcia, uczucie przepełnienia czy nudności. Suplement ten doskonale sprawdza się zarówno w procesie budowania masy mięśniowej, jak i w trakcje redukcji tkanki tłuszczowej.