Romantyczny seks? Jesteśmy na tak!

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 17
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Romantyczny seks? Jesteśmy na tak!
Moja partnerka wyznała mi ostatnio, że najbardziej lubi romantyczny seks. Jak mogę sprawić, aby seks taki właśnie był?

Nie ma co ukrywać. Większość z nas to romantyczki. Uwielbiamy czułość, delikatność i subtelność. Z tego względu praktycznie każda z nas lubi seks w wydaniu romantycznym. Stosunek wydaje się wtedy szczególnie namiętny i głęboki. Sprawia, że czujemy się kochane i wzmacnia związek. Co zrobić, aby seks był bardzo romantyczny?

Warunki konieczne

Seks potrafi być bardzo romantyczny, ale tylko wtedy, gdy nie jest sztuczny i wymuszony. Trzeba więc trafić w moment, w którym obie osoby będą miały ochotę na seks. Warunkiem niezbędnym jest także dobra relacja między partnerami i szczera miłość. Jeżeli w związku często dochodzi do kłótni i nieporozumień, to czasami trudno otworzyć się na romantyczny seks. Dlatego lepiej oczyścić atmosferę i iść do łóżka nie na zgodę, a już po pogodzeniu się. Dobrze też znaleźć odpowiednią ilość czasu na seks, tak by nigdzie się nie spieszyć.

Odpowiednia atmosfera

Gdy powyższe warunki są spełnione, należy stworzyć odpowiednią atmosferę. Tu najlepiej sprawdzą się klasyki: świece, przygaszone światło, spokojna i romantyczna muzyka. Można też pokusić się o dobór pięknej pościeli i roztoczenie nastrojowego aromatu za pomocą różnego rodzaju olejków zapachowych. Olejkami można np. spryskać pościel. To niesamowicie działa na nasze zmysły.

Zmysłowa gra wstępna

Kolejnym i chyba najważniejszym krokiem jest zmysłowa gra wstępna. Powinna polegać na długich, subtelnych pieszczotach. Pieszczoty można rozpocząć od delikatnego całowania placów dłoni i przesuwania pocałunków w kierunku szyi. Tak można wycałować całe ciało, wytaczając pocałunkami różnego rodzaju ścieżki. Trzeba przy tym pamiętać, że pocałunki powinny być bardzo delikatne i powolne. Usta powinny jedynie lekko muskać ciało. Można przy tym szeptać partnerce czułe słówka na ucho. Bardzo ważny jest też dotyk. Muskanie ciała palcami czy delikatny masaż wprawi partnerkę w odpowiedni nastrój.

Oczywiście, można też zastosować inny rodzaj gry wstępnej. Może nią być wspólna kąpiel czy nawet długi, erotyczny masaż. Najważniejsze, by gra wstępna wprawiała partnerkę w romantyczny nastrój.

Romantyczna pozycja

Nie każda pozycja będzie nadawała się do romantycznego stosunku. W takim seksie dużą rolę odgrywa bowiem kontakt wzrokowy. Seks musi być też wolny i pełen emocji. Przykładowymi pozycjami, które idealnie wpasują się w ten nastrój są:

1. Pozycja klasyczna

Klasyczna nie znaczy nudna. W pozycji tej to partner będzie nadawał tempo. Musi on pamiętać, by nie było zbyt szybkie. Powinien też nawiązywać z partnerką kontakt wzrokowy. Od czasu do czasu może także szepnąć jej czułe słówko na ucho i całować delikatnie jej twarz.

2. Miłosny węzeł

Ta pozycja sprzyja przytulaniu. Partner musi uklęknąć i lekko rozchylić kolana. Partnerka musi natomiast na nim usiąść i objąć go ramionami. Tu partnerka będzie nadawać tempo, więc na pewno dopasuje je do swoich potrzeb. Podczas stosunku można się mocno przytulać i szeptać sobie czułe słówka, a przy tym cały czas patrzeć sobie głęboko w oczy.

Długi, powolny, relaksujący, z komplementami, masażem, nastrojowym światłem oraz skupieniem się na między innymi na piersiach kobiecych i innych miejscach erogennych, jej orgazm, a jak się da to i kilka to przepis na romantyczny seks oczami kobiety.