Czy masturbacja w związku jest ok? 3 opinie kobiet

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Czy masturbacja w związku jest ok? 3 opinie kobiet
Jestem w związku z moją dziewczyną już od kilku lat. Muszę się jednak przyznać, że czasami zdarza mi się masturbować. Do tej pory nie widziałem w tym nic złego, ale ostatnio nakryła mnie na tym moja dziewczyna i zrobiła mi awanturę. Dlaczego? Czy powinienem przestać?

Różne są przejawy masturbacji, które dotyczą osób będących w seksualnych związkach. Można masturbować się pomimo tego, że uprawia się seks z partnerką albo wybierać masturbację zamiast współżycia. Można też robić to za plecami partnerki albo robić to jawnie np. traktując to jako grę wstępną. Tutaj skupimy się tylko na jednej sytuacji, czyli masturbowaniu się w ukryciu pomimo współżycia z partnerką.

Normalne czy nie?

Masturbacja przestaje być już tematem tabu. Mało kto postrzega ją negatywnie, o ile praktykowana jest przez samotnych (w znaczeniu nieposiadających partnerek) mężczyzn. Inaczej jednak sprawy się mają, gdy masturbujesz się będąc w związku. Jeśli robisz to za plecami partnerki, a ona Cię na tym przyłapie, to może różnie na to zareagować.

Jak kobiety reagują na masturbację partnera?

Zapytaliśmy trzy przypadkowe kobiety o to, jak zareagowałyby w takiej sytuacji:

„Nawrzeszczałabym na swojego partnera i wyciągnęła wszystkie brudy. Kazałabym mu się spakować i wynosić do mamusi, bo nie pozwolę, żeby dziecko mieszkało pod jednym dachem z takim zboczeńcem. Według mnie powinien się leczyć”.

Kasia, 29 lat.

„Zaczęłabym awanturę. Zapytałabym go, co robi? Po co się chowa? Czy nie jest zadowolony z naszego życia seksualnego? Ja już mu nie wystarczam? Popłakałabym się i powiedziałabym mu, że jest mi bardzo przykro i nie rozumiem dlaczego to robi i o co chodzi. Ale z drugiej strony, gdybym go nie przyłapała i tylko domyślała się, że może to robić, to na pewno nie chciałabym rozwiewać swoich wątpliwości i udawałabym, że niczego nie widzę.”

Iwona, 32 lata.

„Zareagowałabym spokojnie. Nie widzę w tym nic aż tak złego. Po prostu chciałabym się dowiedzieć, co jest powodem tego, że potrzebuje się zaspokajać za moimi plecami. Jeśli uważałby, że nasze życie seksualne jest udane, a to jest dla niego tylko urozmaicenie, to nie miałabym nic przeciwko”

Magda, 26 lat.

Jak widać, reakcje mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od partnerki, choć zdecydowana większość zareagowałaby jednak negatywnie. Czemu masturbacja może budzić tak skrajne emocje?

O czym myślą kobiety, gdy przyłapią partnera na masturbacji?

Te same kobiety zapytaliśmy o to, co pomyślałyby w momencie, w którym nakryłyby partnera na masturbacji:

„Pomyślałabym, że jest jakimś niewyżytym zbokiem. Zaczęłabym się zastanawiać, gdzie ja miałam oczy. Dla mnie to jest bardzo podobne do zdrady. Dlatego tak trudno to zaakceptować”.

Kasia, 29 lat.

„Pomyślałabym, że nie jest usatysfakcjonowany z naszego życia seksualnego. Przyszłoby mi też do głowy, że mu się nie podobam i go nie podniecam, więc musi sobie radzić inaczej.”

Iwona, 32 lata.

„Nic bym sobie nie pomyślała. Zaczęłabym tylko przypominać sobie, jak wygląda ostatnio nasze życie seksualne. Może za rzadko uprawiamy seks albo poświęcam mu za mało czasu?”

Magda, 26 lat.

Jak widać, negatywne emocje związane z nakryciem partnera na masturbacji mogą się wiązać z poczuciem, że nie jesteśmy dla niego dość atrakcyjne albo, że nie uważa nas za dobre partnerki seksualne. Mogą też wynikać z porównywania masturbacji do zdrady. A zdrada jak wiemy nie jest niczym przyjemnym.

Masturbować się czy nie?

Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Nasz kobiecy punkt widzenia już znasz. Są różne spojrzenia na tę sytuację, dlatego warto przedyskutować to ze swoją partnerką. Jeżeli rzeczywiście uważasz swoje życie seksualne za udane i nie chcesz, aby partnerka cokolwiek zmieniała, a masturbację traktujesz tylko jako urozmaicenie swojego życia seksualnego, to możesz jej to na spokojnie wytłumaczyć. Pamiętaj też, by pokazać jej, że wciąż uważasz ją za atrakcyjną kobietę i zapewnij ją, że seks z nią sprawia Ci ogromną przyjemność. Możesz też zaproponować partnerce, że będzie mogła patrzeć jak to robisz. Dla wielu z nas jest to podniecające i stanowi wstęp do udanego seksu. Nie każdej będzie to jednak odpowiadało, więc pamiętaj, by zawsze rozmawiać z partnerką i szanować jej zdanie.


It is also possible that Zynga's chosen advertising network is to blame if we dgdkfgdeacgggbbc

<a href=" -- LINK USUNIĘTY -- ">pay you to write my essay</a>, how to write my essay write my essays - <a href=" -- LINK USUNIĘTY -- ">write my essay org</a> -- LINK USUNIĘTY --