Seks z eks oczami kobiety

  • |
  • |
  • Seks
  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Seks z eks oczami kobiety
Rozstałem się ze swoją partnerką jakieś 6 miesięcy temu. Teraz mam wrażenie, że coś nas do siebie ciągnie. Mówiąc krótko: mamy ochotę na seks. Boję się jednak, że w jej przypadku może być to związane z chęcią powrotu do mnie, a tego bym nie chciał. Czy tak rzeczywiście może być?

Ochota na seks z eks

Według niektórych badań ankietowych na seks z byłym partnerem ma ochotę aż 30 procent z nas, a seks z eks jest jedną z najpopularniejszych kobiecych fantazji. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami jest to związane z tęsknotą za wspaniałym seksem, którego doświadczało się we wcześniejszym związku, a czasami seks ma być metodą na odzyskanie partnera.

Wygoda i bezpieczeństwo

Nie ukrywajmy, że my kobiety mamy podobne potrzeby, co mężczyźni. Lubimy seks, dlatego kiedy jesteśmy wolne i zaczynamy mieć na niego ochotę, często przychodzi nam do głowy seks z byłym partnerem, szczególnie, jeśli jesteśmy w koleżeńskiej relacji. Wskoczenie eks do łóżka jest łatwe - w końcu robiło się to setki razy. Dlatego seks z byłym partnerem wydaje nam się bezpieczny i wygodny.

Z naszym eks jesteśmy już oswojone, wiemy, jak na nas reaguje, więc taki seks budzi mniejszy lęk. W dodatku nasz były partner zna nasze potrzeby i wydaje się być łatwo dostępny. Czasami wystarczy jeden telefon, by spędzić wspólnie upojną noc. Takie rozwiązanie wydaje nam się szczególnie atrakcyjne wtedy, gdy jesteśmy zabiegane i nie mamy czasu na szukanie nowego partnera.

Jeżeli więc takie są pobudki, dla których Twoja była partnerka ma ochotę na seks, to nie musisz się obawiać, że będzie chciała do Ciebie wrócić.

Chęć bycia pożądaną

Zdarza nam się jednak mylić własne pożądanie od bycia pożądaną. Kiedy wyczuwamy, że nasz były partner ma na nas ochotę, może to miło łechtać naszego ego i trudno nam rozgraniczyć, czy to rzeczywiście mamy ochotę na seks, czy może jest nam po prostu miło, że jesteśmy pożądane.

Seks w takiej sytuacji jest ryzykowny, bo jeżeli Twoja była partnerka źle odczyta swoje własne odczucia, to może się to skończyć problemami emocjonalnymi po waszym wspólnym stosunku. Poobserwuj więc, czy to ona zachęca Cię do seksu, czy może to Ty rozpocząłeś tą grę, a ona po prostu w niej uczestniczy.

Potrzeba bliskości

Najczęściej jednak decydując się na seksualną relację z byłym partnerem, mamy nadzieję, że dzięki temu będzie chciał do nas wrócić. Wydaje nam się, że skoro nadal jesteśmy dla niego pociągające to znaczy, że mu na nas zależy. Zdarza się również, że szukamy bliskości za wszelką cenę i jesteśmy gotowe zapłacić za nią swoim ciałem. Może być też tak, że seks ma ukoić ból po rozstaniu i pomóc w pogodzeniu się z sytuacją. Niestety rzadko tak się dzieje. W takiej relacji każdy gest i każde słowo naszego byłego partnera będziemy odczytywać jako chęć powrotu.

Jeżeli więc masz jakiekolwiek podejrzenia, że Twojej byłej partnerce zależy na tym, aby Cię odzyskać, lepiej zrezygnuj ze wspólnego seksu.

Miłe chwile?

Trzeba też pamiętać, że seks z byłym partnerem może sprawić, że się od niego uzależnimy i ciężko nam będzie całkowicie zakończyć związek. Seks uruchamia bowiem pozytywne wspomnienia związane ze wspólnie przeżywanymi niegdyś chwilami. Spotykając się jedynie na seks, doświadczamy samych pozytywnych wrażeń. Czasem można nawet zapomnieć, co było powodem rozstania.

Może więc być tak, że Twoja była partnerka nie planuje się do Ciebie zbliżyć za pomocą seksu i chce po prostu zaspokoić swoje potrzeby, ale i tak może się okazać, że po dłuższym okresie wspólnego spotykania się tylko na seks, zapragnie ponownego związku.

Tak czy nie

Pamiętaj, że seks z eks nie musi być niczym złym. Wszystko zależy od tego, po co się idzie ze sobą do łóżka i czego się od tego seksu oczekuje. Trzeba mieć przy tym świadomość problemów, które mogą z takiego współżycia wyniknąć. Zawsze dobrze jest więc szczerze ze sobą rozmawiać i sprawdzać w ten sposób, jakie są oczekiwania drugiej strony.


Ludzie bardzo często myślą o swoich byłych partnerach i wcale nie jest dziwne, że mają czasem ochotę na seks ze swoim eks.

-- LINK USUNIĘTY -- - Buy Amoxicillin Online <a href="-- LINK USUNIĘTY -- 500mg Capsules</a> -- LINK USUNIĘTY --

-- LINK USUNIĘTY -- - 18 <a href="-- LINK USUNIĘTY -- No Prescription</a> -- LINK USUNIĘTY --