Seks podczas menstruacji

  • Głosów: 2
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Seks podczas menstruacji
Co miesiąc pojawia się ten sam problem. Czy kochać się z kobietą w czasie jej miesiączki?

Temat seksu podczas okresu dla wielu związków stanowi tabu i lekkie zakłopotanie. Zazwyczaj jest tak, że przez te kilka dni unikamy seksu, ograniczając się do pieszczot. Dla jednych mężczyzn nie stanowi to żadnego problemu, aby w tym czasie uprawiać seks, dla innych natomiast jest to nie do pomyślenia. Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna, zależy tylko od partnerów. Jedno jest pewne – należy uszanować decyzję jej albo jego.

Strach przed krwią

Tym, czego najbardziej boimy się w seksie podczas menstruacji jest krew. Kobiety raczej nie boją się widoku własnej krwi, tylko reakcji partnera na ten obraz. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań. Kobiety w tym okresie nic nie boli (oprócz brzucha, ale to nie ma nic wspólnego z seksem), ani nie ogranicza to jej przeżywania rozkoszy. Jedynymi konsekwencjami może być obfitsze krwawienie po stosunku.

Kwestia estetyczna

Dla wielu osób obraz zakrwawionej pochwy jest nie tyle przerażający, co po prostu nieestetyczny. Wówczas znika ochota na seks. Dla kobiety jest to coś zupełnie naturalnego, wszak ma z tym do czynienia co miesiąc, jednak mężczyznom trudniej się przełamać, aby zaakceptować taki widok. Wówczas kobieta nie powinna naciskać partnera na współżycie.

Zwiększona ochota i działanie przeciwbólowe

Część kobiet najchętniej w „te trudne dni” zwinęłaby się w kłębek i jedyną rzeczą jaką chciałaby przytulić, to gorący termofor. Ale dla wielu podczas tych dni współżycie jest szczególnie satysfakcjonujące i nabierają ogromnej ochoty na seks. W znacznej mierze wiąże się to ze zwiększoną wrażliwością na dotyk. Stosunek seksualny to także sposób na zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących menstruacji. Podczas stosunku kobieta odczuwa odprężenie, zmniejsza się napięcie w dole brzucha. Po za tym same skurcze w trakcie orgazmu powodują, że błona śluzowa szybciej się złuszcza, dlatego po akcie obserwuje się zwiększone krwawienie. Seks zakończony orgazmem niezaprzeczalnie działa przeciwbólowo.

Akceptacja

Najważniejsze podczas współżycia w czasie miesiączki jest stosunek mężczyzny do tej kwestii. Jeżeli kobieta będzie czuła dyskomfort, brak akceptacji partnera, albo nawet jego obrzydzenie, wtedy seks nie będzie przyjemnością. Mężczyzna, jeżeli chce się kochać z miesiączkującą partnerką powinien okazać pełne wsparcie, zrozumienie i dać jej poczucie bezpieczeństwa. Rozkoszować się jej ciałem, tak jak robi to w każdy inny dzień.

Bezpieczeństwo

Niestety seks podczas kobiecej menstruacji nie jest w pełni bezpieczny. Znacznie łatwiej wówczas o infekcję. Krew miesiączkowa jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii, dlatego wzrasta ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Po za tym podczas tych dni organizm kobiety jest osłabiony, spada ogólna odporność. Dlatego w tym czasie niezbędna będzie prezerwatywa, nawet jeśli partnerka stosuje antykoncepcje hormonalną. Zachowanie higieny w tym czasie jest także niezwykle istotne. Przed zbliżeniem konieczna jest kąpiel, może to być początek gry wstępnej. To samo należy wykonać po stosunku. Dodatkowo powinniście zadbać o to, aby nie poplamić pościeli, wystarczy chociażby ręcznik.

Płodność

Opinia, że kobieta w trakcie miesiączki jest niepłodna można zdecydowanie włożyć między bajki. Owszem, jeżeli są to cykle bardzo prawidłowe, regularne, trwające ok. 28 dni, to dni nie płodne przypadają w czasie krwawienia. Natomiast, jeżeli są to nieregularne, długie lub krótkie cykle, nie ma absolutnie żadnej pewności, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Inaczej jest w przypadku, kiedy kobieta przyjmuje antykoncepcje w postaci pigułek czy plastrów, na kilka dni odstawia tabletki, aby doszło do krwawienia. W tym czasie zabezpieczenie przed ciążą jest nadal skuteczne i ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.