Kulisy zdrady

  • Głosów: 1
  • |
  • |
  • Oddaj głos:
Kulisy zdrady
Dowiedziałem się, że moja narzeczona mnie zdradziła. Przyznała się do wszystkiego i prosi o wybaczenie. Ja nie potrafię jej zaufać, boję się, że może mnie skrzywdzić kolejny raz. Może lepiej skończyć to jeszcze przed ślubem i nie brnąć w taki związek?

Mnie to nie dotyczy

Zdradza co 4 kobieta i co 3 mężczyzna, łatwo więc wyobrazić sobie jak wielu z nas dotyka ten problem. Tak, to prawda, kobiety zradzają rzadziej, ale jednak zdradzają. Związane jest to z większą ostrożnościąi obawą co stanie się jeśli zdrada wyjdzie na jaw. Motywów może być mnóstwo: brak czułości w związku, stagnacja, chęć zemsty na nieszczerym partnerze, ciekawość, zauroczenie inną osobą.

Stało się... I co teraz?

Co zrobić kiedy dowiadujemy się, że osoba, której ufaliśmy, którą kochaliśmy nas zdradziła? Po pierwsze trzeba spokojnie przejść wszystkie etapy: złość, nienawiść, uczucie upokorzenia i bezradności, dopiero po opadnięciu najważniejszych emocji można w miarę trzeźwo ocenić sytuację. To naturalne, że w gruzy obraca się Twoje wyobrażenie o miłości, zniszczone zostaje poczucie bezpieczeństwa i stabilności… a to wszystko dzieje się dosłownie w jednej chwili.

Zrozumieć czy znienawidzić?

Oczywiście nic nie usprawiedliwia jej postępowania, tak samo jak nic nie usprawiedliwiłoby Twojej zdrady. Pamiętać należy, że w zdecydowanej większości przypadków wina nie jest jednostronna. Zrób sobie rachunek sumienia, zastanów się: Czy nie poświęcałeś jej za mało czasu? Kiedy ostatni raz kupiłeś jej kwiaty? Jak często prawiłeś komplementy? Jak wyglądało wasze życie intymne?Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia, porządnie się zastanów czy chcesz dalej żyć z kobietą, która dla swojego „widzi mi się” zburzyła Wasz spokój, możesz bowiem już zawsze żyć w obłudzie i zakłamaniu.

Sztuka wybaczania

Jeżeli stwierdzisz, że w tym zdarzeniu była też i Twoja wina, pomyśl o waszych wspomnieniach, planach, szczęśliwych chwilach, czy naprawdę chcesz to stracić? Być może Twoja partnerka nie umiała poradzić sobie inaczej z Waszymi problemami, a może nie słuchałeś kiedy o nich mówiła? Każdy popełnia błędy, łatwiej jest je zrealizować, jeśli popchnie nas do nich aktualna sytuacja – złość, odrzucenie, zaniedbanie, brak zrozumienia i ciepła.Jeśli zdecydujesz się na wybaczenie dasz szansę zarówno partnerce, jak i sobie na zmianę postępowania i relacji. Musisz być jednak pewien swojej decyzji, w przeciwnym wypadku Wasze życie zamieni się w pasmo pretensji i wypominanych grzechów.

Grunt to rozmowa

Podstawą będzie szczera rozmowa, powiedz jak Ciebie boli ta sytuacja, ale wysłuchaj też wyjaśnień ukochanej, jeśli Wasza miłość jest wystarczająco silna – przetrwa tę próbę.Nie licz jednak, że uda Ci się o wszystkim zapomnieć za pstryknięciem palca. Nie raz zastanowisz się czy dobrze zrobiłeś, czy to nie za duże ryzyko. Jeśli jednak sam zmienisz swoje postępowanie i zauważysz przemianę u ukochanej nieszczęsna zdrada może okazać się wręcz ożywieniem waszego związku.

Myśl o sobie

Pamiętaj – nic nie rób na siłę. Jeśli masz wątpliwości co do szczerości intencji swojej partnerki, odpuść sobie, nie pozwól skrzywdzić się po raz kolejny. W tym momencie możesz, a nawet powinieneś być egoistą. Słuchaj swojego serca, a zanim podejmiesz ostateczną decyzję skrupulatnie ją przemyśl.


jedno małe pytanie co to ma wspólnego z jakimiś treningami czy coś w tym stylu ??

nic ha