Trening

Genetyka w sportach siłowych (część II)

Artykuł ten stanowi drugą część serii opisującej wpływ, jaki genetyka wywiera na możliwości siłowe ludzkiego organizmu. W poprzedniej części poruszone zostały zagadnienia dotyczące między innymi: dźwigni mięśniowej, rodzaju włókien mięśniowych występujących w ludzkim organizmie, a także ogólnej charakterystyki predyspozycji genetycznych. Z kolei ten artykuł skupia się na wpływie genetyki na gęstość oraz siłę skurczy mięśni. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące jednostek motorycznych. Serdecznie zapraszam do lektury.

Genetyka w sportach siłowych (część I)

W tym artykule poruszę dość istotny temat wpływu naszej genetyki, o której moim zdaniem mówi się zdecydowanie za mało i jest ona pomijana, tak jak gdyby wszystkie osiągnięcia w sportach siłowych oraz w kulturystyce zależały tylko i wyłącznie od treningu, diety, czy też suplementacji, na osiągnięcie wyznaczonego celu treningowego.

Podstawowe błędy popełniane na treningu

Chciałbym popracować nad swoja sylwetką, ponieważ jestem szczupły, a zależałoby mi na zwiększeniu masy mięśniowej. Najpierw jednak chciałbym się dowiedzieć, na co powinienem zwrócić uwagę, aby nie popełniać podstawowych błędów, a wykonany trening był bardziej efektywny.

Chwytaj prawidłowo

Dla większości osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z systematycznymi treningami na siłowni najważniejszymi elementami przygotowania do przyszłych treningów jest wybranie celu treningowego i odpowiadającego mu planu treningowego. Niestety w ferworze przygotowań do rozpoczęcia regularnych treningów, bardzo często pomijane jest przygotowanie teoretyczne. Jednym z jego elementów jest zapoznanie się z prawidłową techniką wykonywania wybranych ćwiczeń. Zapoznaj się z poniższym artykułem: "Chwytaj prawidłowo"!

Zadbaj o swój sukces

W procesie treningowym każdego kulturysty amatora przychodzi taki moment, w którym osiągnięty zostaje wyznaczony przed przystąpieniem do systematycznych treningów cel. Najczęściej jest nim polepszenie wyglądu ciała – zwiększenie obwodów i poprawa definicji mięśni lub zwiększenie siły maksymalnej generowanej przez wybrane partie ciała. W takiej sytuacji zdecydowana większość osób wyznacza sobie nowy cel, do którego dąży poprzez kontynuowanie systematycznych treningów. Zadbaj o swój sukces!

Poznaj dzień z życia kulturysty!

Jestem bardzo ciekawy jak wygląda zwyczajny dzień kulturysty. Czy kręci się on cały czas wokół ćwiczeń i treningów? Czy jest czas na przyjemności?

Zadbaj o swoje zdrowie - trenuj mięśnie głębokie

Z roku na rok zwiększa się ilość osób świadomych dobroczynnego wpływu, jaki ćwiczenia fizyczne wywierają na ludzki organizm. Stąd też można zaobserwować coraz większe grono osób systematycznie uczęszczających na siłownie. Dominującą grupę stanowią mężczyźni, którzy chcą poprawić muskulaturę swojego ciała. W końcu, który mężczyzna nie chciałby wyglądać jak kulturysta? Jednakże rzadko który ze stałych bywalców siłowni wykonuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie. Zadbaj o swoje zdrowie - trenuj mięśnie głęboko!

Z kamerą na siłowni

Każdy systematycznie ćwiczący bywalec siłowni wie, jak ważne jest prawidłowe technicznie wykonywanie ćwiczeń. Brak zachowania optymalnej techniki ruchu nie tylko przyczynia się do tego, że dany mięsień lub grupa mięśniowa nie jest prawidłowo stymulowana, ale również może skutkować groźną kontuzją. Jeśli chcesz wiedzieć jak temu zapobiec, a także poznać bardzo skuteczną metodę nauczania prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń siłowych, to koniecznie musisz przeczytać dalszą część tego artykułu.

Lek receptą na sukces?

Coraz częściej w szeroko pojętych mediach padają stwierdzenia, że wielu zawodników specjalnie „choruje” na różnego rodzaju choroby, na przykład na astmę, by móc zażywać środki (lekarstwa), które dla zdrowych sportowców są surowo zabronione nawet pod groźbą długoletniej dyskwalifikacji. W efekcie dochodzi do sytuacji, tak jak miało to miejsce między innymi w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbywają się we włoskim Val di Fiemme, w której praktycznie całe podium zajęte jest przez ciężko „chore” zawodniczki. Dowiedz się, czy lek jest receptą na sukces!