Trening

Sterydy – sylwetka kosztem zdrowia

Wielu młodych chłopaków marzy o wysportowanej, muskularnej sylwetce.Często nie zagłębiając się w tematykę odpowiedniej diety, treningu i suplementacji czyli podstawowych zasad sportów kulturystycznych oraz siłowych chcą w jak najkrótszym czasie zbudować atletyczny wygląd.Niestety droga do wymarzonej kulturystycznej sylwetki jest długa i ciężka, wymaga wiele pracy i wyrzeczeń. Istnieją jednak środki znacznie przyspieszające przyrost masy mięśniowej lub przyspieszające redukcje tkanki tłuszczowej potocznie znane nam jako sterydy..

Trening mięśni z udziałem POWERBREATHE

Linia produktów POWERbreathe Classic to trenażery mięśni wdechowych pierwszej generacji służące do treningu oddechowego, zaprojektowane przez POWERbreathe i nagrodzone tytułem „Millennium Product” przez UK Design Council (Brytyjską Radę Wzornictwa).

Wyciskanie sztangi leżąc – prawidłowa technika boju

Wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce poziomej, jeden z podstawowych bojów wykonywanych na zawodach jak również na siłowni. Chciałbym odpowiedzieć poniżej na najczęstsze dylematy. -Jakim chwytem trzymać sztangę, szeroko czy wąsko? -Robić mostek czy lepiej nie narażać się na kontuzje? Jaka jest dokładna technika wyciskania na co należy uważać szczególnie. Postaram sie odpowiedzieć poniżej.

Poznajemy swoje ciało – mięśnie zginające ramię

Do grupy mięśni zginających ramię w stawie łokciowym należą mięśnie: dwugłowy ramienia, kruczo – ramienny, ramienny. Do zaangażowania na treningu powyższych mięśni wystarczy jedna czynność, a mianowicie: uginanie ręki w stawie łokciowym. Wszystkie ćwiczenia na zginacze ramienia wykorzystują jedną czynność: uginanie. Różnica w ćwiczeniach wiąże się jedynie w zmianie pozycji ciała i nadgarstków podczas ruchu.

Poznajemy swoje ciało – mięśnie prostujące ramię

W naszym organizmie są dwa mięśnie prostujące rękę w stawie łokciowym. Pierwszy z nich to potocznie zwany triceps (mięsień trójgłowy ramienia), drugi to mięsień łokciowy. Pod względem roli w procesie prostowania ręki, dominującą rolę pełni triceps. Mięsień łokciowy jest mięśniem wyłącznie wspomagającym. Więcej o mięśniach prostującym znajdziesz dalej.

Poznajemy swoje ciało – mięśnie brzucha

Mięśnie brzucha to zbiór, do którego należą: mięsień prosty brzucha, mięsień skośny zewnętrzny i wewnętrzny, mięsień poprzeczny brzucha oraz mięsień czworoboczny lędźwi. Wszystkie te mięśnie pełnią funkcje ruchowe: wpływają na ruchy w obrębie kręgosłupa, pełnią funkcje stabilizacyjne: pomagają utrzymywać pozycję w pionie oraz pełnią funkcję ochronną: chronią narządy wewnętrzne zlokalizowane w brzuchu. Wiedza o mięśniach brzucha powinna być znana każdemu.

Poznajemy swoje ciało – mięśnie klatki piersiowej

Ze wszystkich mięśni (jest ich w naszym ciele ok. 400), to mięśnie klatki piersiowej są najchętniej trenowane. Prawdą jest, że mięśnie klatki piersiowej są obiektem pożądania dla młodych stażem sportowców, dla mężczyzn, chcących atrakcyjnie wyglądać. Mięśnie klatki piersiowej to niezwykle ważna część ciała, ponieważ obok funkcji ochronnych i ruchowych, pełnią również rolę estetyczną. Rozbudowane mięśnie klatki piersiowej świadczą o tężyźnie i wigorze mężczyzny oraz stanowią atrybut, który rzuca się po prostu w oczy.

Skoki na skakance kontra stepper – sprawdzamy, co lepsze

Czwarta i zarazem ostatnia z tej serii konfrontacja ćwiczeń wydolnościowych. Pojedynek odbędzie się pomiędzy sprzętami: skakanka (skoki) oraz stepper (podnoszenie i zginanie nóg). Owe sporty, jak wszystkie aerobowe, umożliwiają poprawę wszystkich układów ludzkiego organizmu, począwszy od oddechowego, przez kostny, mięśniowy, kończąc na naczyniowo – sercowym. Skoki na skakance kontra stepper – sprawdzamy, co lepsze!

Zimowe aktywności ruchowe

Zima to pora roku, która oferuje nam wyjątkowe atrakcje sportowe, atrakcje, które cieszą i kształtują zdrowe podejście do życia. Do najulubieńszych zalicza się: jazda na nartach, snowboard, jazda na łyżwach, jazda na sankach. Owe dyscypliny nieodłącznie wiążą się ze śniegiem i mrozem, a ich uprawianie w czasie ferii czy urlopu to zdrowy i godny do naśladowania sposób spędzania wolnego czasu.

Orbitrek kontra jazda na rolkach – sprawdzamy, co lepsze

Kolejna para ćwiczeń aerobowych, które zostaną ze sobą skonfrontowane. Zarówno orbitrek, jak i jazda na rowerze, wpływają na wzrost wydolności organizmu, utratę tkanki tłuszczowej bez rozrostów mięśniowych. Orbitrek, zwany też eliptykerem uwielbiany jest przez płeć piękną oraz osoby z problemami na płaszczyźnie stawów. Jazda na rolkach również staje się coraz bardziej popularna. Nie jest już tylko kojarzona ze sportem młodzieżowym, ale traktowana jest jako narzędzie do utrzymywania ciała w formie.